Cegléd
2024. április 25. csütörtök
spot_img

Két korosztályban és súlycsoportban is országos bajnok lett Máté Szófia

Szombaton Zalaegerszegen rendezték a lány diák I-II. (U13,U11) országos bajnokságot. A Ceglédi VSE birkózói diák II-ben 1 fővel, diák I-ben pedig 3 fővel képviseltették magukat. A ceglédi lányok szép eredményeket értek el és mind a két korosztályban sikerült egy-egy bajnoki címet is megszerezni. A bajnoki aranyakat mind a két korosztályban Máté Szófia révén sikerült begyűjteni 3-3 győztes mérkőzést követően.  Szofi a saját korcsoportjában 26 kg-ban diadalmaskodott, majd ezt követően az idősebbek között pedig a 29 kg-ban. Mind a hat mérkőzését tussa vagy technikai tussal nyerte. Szofi minden dicséretet megérdemel, mivel a saját korosztálya után a diák i-ben nem csak idősebbekkel hanem nála nehezebbekkel is meg kellett küzdenie mivel ebben a korcsoportban a legkisebb súlykategória a 29 kg, amibe ő 26 kg-al mérlegelt.

A ceglédiek a diák I-ben még két helyezést szereztek meg, 35 kg-ban Báger Dorina bronzérmes és az 50 kg-ban Józsa Nikoletta 5. helyezést ért el.