21.9 C
2024. szeptember 19. csütörtök

Országos Bajnokság eredmények

A Kozma István Magyar Birkózó Akadémia csepeli nagycsarnoka adott otthont a 2024. évi őszi versenyszezon első országos bajnokságának. A Felnőtt Országos Bajnokságon 191-en mérlegeltek be a három szakágban. A Ceglédi VSE birkózói két szakágban a kötött és szabadfogásban 4-4 fővel képviseltette magát. A ceglédiek három érmet és három pontszerző helyezést gyűjtöttek be.

Horváth Csaba a kötöttfogás legkisebb súlycsoportjában 55 kg-ban szerzett bajnoki címet. Kecskeméti Krisztián is jól birkózót, de a második mérkőzésén váll sérülést szenvedett, kiugrott a válla az első menet elején 0-0-ás állásnál. Ezt a mérkőzést feladta, de így is az elődöntőbe jutott amit 7-0-ra megnyert így döntőbe került. A döntőben már nem tudott szőnyegre lépni így végül a második helyen zárta a bajnokságot. Ebben a fogásnemben még egy 4. hely jutott Ceglédnek Tóth Levente révén a 67 kg-ban.
Szabadfogásban is jól küzdöttek a ceglédiek és Mizsei Ádám első felnőtt bajnokságán két győzelem és egy vereség után a 3. helyen végzett és ezzel első felnőtt bajnoki érmét szerezte meg a 79 kg-ban. Testvére Milán 74 kg-ban is közel volt az érem szerzéshez, de két-két győzelem és vereség után az 5. helyen zárta a bajnokságot. Brunner Bence is közel volt az érem szerzéshez a 97 kg-ban, de ezúttal neki sem sikerült dobogóra állnia és így végűl a 4. helyen végzett.