Amikor elérkezik a nyugdíj korszaka, nyugodtabb periódus következik, és anyagilag biztonságosabb módon töltheti az, aki évekig készült erre az életszakaszra. Sokan viszont nem tervezik meg előre ezeket az éveket, ezért fontos, hogy a megtakarítási lehetőségeket minél többen megismerhessék.
Az állami nyugdíj mértékének alapja a járulékokkal, adókkal csökkentett havi nettó kereset, erre a juttatásra csupán az számíthat, aki jövedelme után befizette járulékát. A hírek szerint a nyugdíj összege hosszú távon egyre bizonytalanabbá válik.
A nyugdíjbiztosítás olyan pénzügyi termék, amely a munkavállalás utáni időszakra készít fel. Havonta egy meghatározott összeg befizetése történik egy olyan számlára, amely hozamot generál. A nyugdíjkorhatár elérésekor a teljes megtakarítás kifizetésre kerül, tehát megfontolandó a biztositasszakerto.com-nál nyugdíjbiztosítás kötése.
Néhány tudnivaló a nyugdíjbiztosításokról
Ezt a formulát bárki megkötheti, aki 18 éves elmúlt, de a 60. életévét még nem töltötte be. Az összegyűjtött összeg többek között függ a futamidőtől, a havi félretett mennyiségtől, az esetleges adójóváírásoktól, típustól, kockázatvállalástól.
Léteznek hagyományos életbiztosítással kombinált változatok, ahol fix hozam garantált. Ez a variáns azoknak ajánlott, akik egy biztonságosabb befektetés esetén vállalják az alacsonyabb hozamot, akik ragaszkodnak az előre tervezhető megoldásokhoz.
A befektetési egységekhez kötött életbiztosítás alapú modellnél nincs előre meghatározott lejárati összeg. Ez egy folyamatos együttműködést igényel a tanácsadóval, aki eszerint kezeli a befektetéseket.
A megbízás alapján a biztosító befektetési egységeket vesz, majd lejáratkor az egységeket értékesíti, és a keletkezett különbség a nyereség. Azoknak tanácsos ezt választani, akik magas hozamot szeretnének, és valamelyest jártasak a befektetésekben.
Létezik egyszeri díjas variáns is, amely olyan életbiztosítás, ahol egy összegben történhet a befizetés, ez a típus szintén termel hozamot.
Melyek a nyugdíjbiztosítás részei?
Egyik részük a megtakarítási, a másik pedig az opcionális biztosítási rész. Az elsőnél van a megtakarítás, és a biztosító az ügyfél számláján tartja nyilván a hozamot. A másodiknál kérhető külön díj ellenében élet-, baleset-, és egészségbiztosítás egyaránt.
Milyen költségekkel jár a biztosítás?
A költségek függenek a biztosítás típusától, a nyitás helyétől, a befektetési eszközalap díjaitól. Hogy a költségek összehasonlíthatóvá váljanak az MNB bevezetett egy fontos, közös TKM-et.
A nyugdíjbiztosítás kötése rengeteg előnnyel jár, de természetesen jó tisztában lenni a hátrányaival is. Érdemes felkeresni a biztositasszakerto.com szakértőit, akik minden kérdésre válaszolnak, és személyre szabott tanácsokat adnak.