11.7 C
Cegléd
2025. január 29. szerda
spot_img

Minden, amit a hajhullásról tudni érdemes

 

 

A hajhullásnak számos okát különböztethetjük meg, és a megjelenése lehet egy természetes állapot velejárója, de beszélhetünk kóros hajhullásról is. Mindkét esetben célszerű tisztában lenni azzal, hogy miért alakult ki. Jó hírünk van azok számára, akik a hajhullás miatt aggódnak: most nemcsak a kiváltó okait ismerhetjük meg ennek a kellemetlen jelenségnek, hanem azt is eláruljuk, mit tehetünk ellene!

 

Az okok feltárása

 

Egy valami teljesen biztos: bármi álljon is a hajhullás hátterében, akinek megkeseríti a mindennapjait, az szeretne tőle minél előbb megszabadulni. Fontos tudni, hogy ilyenkor a lehető legrosszabb az, ha minden szert egyszerre próbálunk ki, hogy véget vessünk az áldatlan állapotoknak. Ha viszont a Dr Hair blogjában írt hasznos tippeket megfogadjuk és a gyógynövény hatóanyagtartalmú termékeivel ápoljuk a hajunkat, garantáltan meg fogja hálálni. 

 

A 25-féle gyógynövény kivonatát tartalmazó sampon és szérum kívülről és belülről egyaránt táplálja a hajat és a hajhagymákat. Értékes összetevői segítenek a hajszálaknak megerősödni, és fokozzák a hajnövekedést is, így hajunk ismét dús és ragyogó lesz.

 

Ezt a kúrát a hajhullás bármely formája esetén alkalmazhatjuk, azonban súlyos mértékű hajvesztés esetén mindenképpen konzultáljunk orvosunkkal, aki segít kideríteni, hogy milyen betegség áll mögötte. Ebben az esetben valószínűleg gyógyszeres kezelést fog javasolni, ami megszünteti a kiváltó okokat, a hajnövekedés serkentését és a hullás megfékezését azonban ekkor is támogathatjuk a természetes készítményekkel.

 

Mitől alakulhat ki a hajhullás?

 

Igen gyakran örökletes tényezők okozzák, mivel ez nagymértékben befolyásolja a hajhagymák érzékenységét a hormonális és egyéb változásokra. A nők esetében például a hormonális egyensúlytalanság egyik első jele a hajhullás szokott lenni. 

 

Ugyanakkor számos dolog vezethet még ide. Így például a felfokozott, stresszes életmód, a nem megfelelő táplálkozás és az ebből fakadó tápanyaghiány egyik tünete szintén a hajhullás is lehet. 

 

Ne feledkezzünk meg azonban arról sem, hogy sok esetben mi magunk okozzuk közvetlenül ezt a kicsit sem kívánatos helyzetet. A nem megfelelő kozmetikumok és a túlzásba vitt hajformázás szintén előidézheti a hajszálak elvékonyodását, gyengülését és végül a hajvesztést.

 

A kopaszodás diagnosztizálása

 

Első lépésként azt kell minden esetben megvizsgálni, hogy normális vagy kóros mértékű-e a hajhullás, amivel küzdünk. A fejünkön található átlagosan 90-180 ezer hajszálból naponta 60-100 szál hullik ki. Ha tartósan ennél jóval többet veszítünk el, akkor viszont ki kell vizsgáltatni. 

 

Az orvos fel fogja venni a kórtörténetünket, majd klinikai vizsgálatnak vetik alá a hajunkat és a fejbőrünket, amit egy komplex laboratóriumi és belgyógyászati vizsgálattal egészítenek ki. Az eredmények tükrében végül felállítják a diagnózist, és ha betegség áll a hátterében, megkezdődhet a kezelés.

 

A hajhullás tehát egy kellemetlen, de egyáltalán nem kezelhetetlen állapot. Tegyünk ellene!

 

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Ittas rendbontás miatt tartóztattak le egy férfit

Csoportosan elkövetett garázdaság bűntette miatt rendelték el egy férfi...

A terep királyai: quad vagy cross motor?

Szabadban lenni, levegőt szívni, s a természet vad, érintetlen...

Ökumenikus hittanóra a Szent Keresztben

Január 19. és 26. között zajlott a világon az...

Gazdátlan vasútállomások

Minősíthetetlen állapotú mosdó, koszos falak, szemétkupacok, félig szétszedett kerékpár...

Egymilliárdos felújításra szorul a fürdő Albertirsán

Veszélybe került az Albertirsai Gyógyvizű Fürdő idei nyitása. A...