7.3 C
Cegléd
2025. április 2. szerda
spot_img

Végre kiderült, hogy szükséges-e vágni a kutyák karmát

Jó hírrel készültünk a kutyatartók számára: végre hiteles választ kaptunk arra a kérdésre, hogy szükséges-e vágni az ebek karmát. Szerencsére a válasz nem annyira bonyolult, mint amennyire megosztónak számít ez a téma.

 

A cikk további részében a kutyák karmainak vágásáról fogunk értekezni. A tudásanyagot a Csui kutyafelszerelés- és eledel-webáruház szakértői szolgáltatták.

 

Muszáj vágni a kutya karmát?

 

A téma megosztó jellege abból fakad, hogy egyértelmű válasz nincs: van, amelyik kutya rendszeresen igényli a karomvágást, míg másoknak nincs szüksége rá. Ez egyed-, fajta- és tartásfüggő, ezért oda kell figyelni a bundás barátunk mancsára, amíg ki nem tapasztaljuk.

 

Általánosságban elmondható, hogy azok a kutyusok, akik sokat járnak betonon, az átlagostól sokkal hatékonyabban tudják koptatni a karmaikat. Nekik például ritkán van szükségük a pedikűrre, de lehet, hogy soha nem kell ezzel bajlódni esetükben.

 

Léteznek olyan fajták, akiknek a karmai annyira gyors tempóban nőnek, hogy teljesen mindegy, milyen felületen járnak, akkor is 1-2 hetente sort kell keríteni a vágásra – ez leggyakrabban a vizslákat érinti.

 

Természetesen az említett két eset szélsőséges opciókat mutat be, a kettő között változatos lehet az átmenet.

 

Hogyan kell vágni a karmot?

 

A karomvágás nem bonyolult, bármelyik gazdi meg tudja csinálni, ha ismeri a helyes technikát. Ha félsz, hogy esetleg belevágsz az elhalt szaru mellett az élő, erekkel átszőtt részbe is, akkor megkérheted az állatorvost vagy a kutyakozmetikust, hogy mutassa meg a helyes eljárást, vagy akár rájuk is bízhatod a folyamatot.

 

A leggyakorlottabb személyekkel is megeshet, hogy véletlenül belevágnak az élő részbe. Ilyenkor makacs, nehezen elállítható vérzést tapasztalhatunk, de ettől nem kell nagyon megijedni: a probléma sokkal látványosabb annál, mint amilyen veszélyes. Ilyen helyzetekre érdemes beszerezni egy vérzéscsillapító port a patikában.

 

Ezért szükséges a rendszeres karomvágás

 

Bár a fentiekben már rengeteget beszéltünk a hogyanról, azt még mindig nem tisztáztuk, hogy miért szükséges levágni a négylábú barátunk karmait.

 

A pedikűr procedúrája nem esztétikai célokat szolgál, hanem egészségügyi ok áll a háttérben. A túlságosan hosszúra nőtt karmok egy bizonyos szint után akadályozhatják a kutyát a mozgásban, ami hosszú távon megváltoztatja a járását és mozgásszervi gondok kiindulópontja lehet. Emellett súlyos esetben előfordulhat az is, hogy a méretes karmok belenőnek a mancsba, ami hatalmas fájdalmat okozhat az ebeknek.

 

Bár nem biztos, hogy a karomvágás egyformán szükséges minden négylábú számára, ha úgy tapasztalod, hogy nem kopnak kellő ütemben, akkor mindenképp be kell iktatni a rövidítést a rutinba. Ha bizonytalan vagy abban, hogy a te kutyusodnak szüksége van-e erre, akkor konzultálj az állatorvosoddal, vagy menjetek el egy kozmetikushoz! Mindkét szakember meg tudja állapítani, hogy szükséges-e lecsípni a kedvenced karmaiból vagy sem.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

„Heccelés OFF! Barátság ON!” első helyezés

Első helyezést értek el a Török ROK - Patkós...

Telefontöltővel fojtottak meg egy idős nőt

Brutális gyilkosság Ceglédnél: megfojtottak egy idős nőt, majd egy...

A zsindelytető karbantartása

A hírek szerint egyre többen választják tetőfelújításkor a zsindelyt,...

Paprikasprével támadt a sétálókra egy nő Cegléden

Országos híre lett, legutóbb a Ripost számolt be róla,...

Egy jótékony hatású gyógynövény: a moringa

Az elmúlt években egyre nagyobb fókuszt kapott az egészségtudatos...