Fehér József olvasónk tette fel a kérdést a napokban a Ceglédi Panoráma online fórumában: történt-e bármi kézzelfogható lépés a belvárosban elszaporodott galambok visszaszorítására? „Van megoldás a Cegléd belvárosában tapasztalható galambpopuláció túlszaporodásának csökkentésére, és amennyiben igen, történt már bármiféle intézkedés ennek érdekében?” – fogalmazott. A kérdés rövid idő alatt nagy visszhangot váltott ki.
Az olvasó reggeli tapasztalatai alapján „a járda, mint egy guanótelep”, s a gimnázium frissen festett kerítése is gyakran siralmas állapotban van a galambürüléktől. Kifogásolta azt is, ha igaz a híresztelés, miszerint egy vállalkozó pénzt kapott a galambok „kirándultatására” – vagyis befogás után a város szélére szállítására –, az felháborító, s legalább dokumentációval kellene alátámasztani.
A bejegyzés alatt több tucat vélemény érkezett – a kommentelők többsége azonnali, határozott intézkedést sürget.
„Senki nem tesz semmit! Lassan élhetetlen a város! Egy rakás 💩” – írta egy hozzászóló, más szerint „szörnyű, undorító, nem lehet közlekedni”.

Egy hozzászóló szerint „S.M. 2 millió forintot kapott a galambok gyérítésére. Nem láttam beszámolót az elvégzett munkáról.” Többen is kétségbe vonták a beavatkozás hatékonyságát. Egy másik kommentelő úgy fogalmazott: „Tavaly annyira futotta, hogy párat összefogtak és néhány kilométerrel arrébb szabadon engedték. Egy vonuló állatot, ami 100 kilométereket tud repülni…”
Sokan a galambürülék egészségkárosító hatásaira hívták fel a figyelmet, megemlítve többek között a salmonella, az E. coli és a cryptococcus gombák jelenlétét, amelyek komoly fertőzéseket, gyulladásokat is okozhatnak.
Az indulatok a viták során sem csitultak: „Irtani kell őket, ez elképesztő!”, míg más inkább a történelmi háttérre mutatott rá: „A galambok az első háziasított állatok voltak, évezredeken át segítettek bennünket – most meg magukra hagyjuk őket.”
A lakossági elégedetlenség tehát egyre hangosabb, s nemcsak a belváros, de a kertváros lakói is hasonló problémákról számolnak be. A fórumokon ismétlődő kérések lényege egyértelmű: átlátható, dokumentált és hatékony fellépést várnak az illetékes polgármestertől.