Minden bútor, amit használunk, egy idő után kopik és szakad. A forgószékek, ha túl sokat használjuk, szintén tönkremennek. A munka világában azonban a vásárlás pillanatában elkezd ketyegni az a bizonyos óra.
Mint minden használati tárgyat, így ezt is úgy gyártják, hogy nem örök életű. Azonban vannak olyan helyzetek, amikor még menthető a kedvenc bútordarabunk. A forgószékek esetén, ha csak a kárpitozás adja meg magát, akkor még van remény.
Tarts velünk, és ebben a cikkben segítünk egy kicsit, hogy mit lehet tenni, ha a szék mechanikája még tökéletes, de a huzat már tönkrement. Sok esetben ragaszkodunk a jól bevált dolgokhoz, és megpróbálunk mindent megtenni, hogy még tovább élvezhessük a használatát.
Mi kell a munkához?
Előfordulhat, hogy nem akarunk bajlódni ilyen munkálatokkal, erre viszont tökéletes megoldás a Store11 forgószék kínálata. Viszont akkor, ha ragaszkodunk a jó öreg székünkhöz, akkor a felújításával kapunk még néhány évet együtt.
Minden munkafolyamatnak megvan a maga szerszáma, amivel hatékonyan tudunk dolgozni. A szék újrakárpitozása is pontosan ilyen feladat. A megfelelő szerszámok nélkül ugyanis csak kínlódás lesz az egész.
A szükséges szerszámok:
- Csavarhúzó vagy imbuszkulcs
- Új szövet és habszivacs
- Jelölőkréta
- Tűzőgép, kapocs, olló
- Mérőszalag
- Ragasztópisztoly és ragasztórúd
- Tű és cérna
- Csiszolópapír a fa részekhez
- Védőkesztyű és szemüveg
Lépésről-lépésre útmutató
Szedjük szét a széket, és távolítsuk el a huzatot:
A szék szétszerelése az első lépésünk, amit érdemes gondosan végezni, hogy az összerakása is egyszerű legyen. Minden apró alkatrészt és csavart érdemes egy tálba tenni, hogy ne vesszen el.
A régi kárpit eltávolítása már egy kicsit érzékenyebb feladat. Figyelni kell arra is, hogy a szék vázát ne sértsük meg, és az eltávolított anyag se szakadjon el. Ezután a habszivacsot is vegyük le a székről, amit szintén cserélünk.
Készítsünk szabásmintát:
A kárpit tökéletes sablon lesz a szabásminta elkészítéséhez, így az új szövet is tökéletesen illeszkedni fog a helyére, és nem kell bajlódni a méretezéssel. A habszivaccsal is hasonlóképpen járjunk el. Körberajzolva a “sablont”, könnyedén kivághatjuk az új szövetet és a szivacsot is.
Tegyük fel az új kárpitot, és szereljük össze a széket:
A megfelelően kivágott kárpitot és habszivacsot csak a helyére kell illeszteni, és a székhez kell rögzíteni. Arra érdemes figyelni, hogy a kárpit feszes legyen, és sehol se legyen rajta gyűrődés. Így a végeredmény is tökéletes lesz. Ez után már csak össze kell szerelni a széket, és szolgálatba állhat újra.
Extra tipp
Érdemes úgy nekiállni, hogy megfelelő idő legyen a befejezésre is. Ne hagyjuk a munkát elaprózódni, hanem végezzük el hatékonyan. Az összeszerelés során a mechanikai alkatrészeket érdemes kezelni a megfelelő anyagokkal, hogy a kopó tartozékok is megkapják a megfelelő gondoskodást.
A gerincünk megérdemli a megfelelő forgószéket, az pedig a hozzáillő gondoskodást. Így nemcsak a gerincünk egészsége maradhat kielégítő, de a kedvenc bútordarabunk élettartama is növelhető.