A hétfő délelőtti testületi ülésen a város alpolgármesterének megválasztása volt az első napirendi pont. Az esemény iránt nagy érdeklődés mutatkozott, a városháza tanácsterme teljesen megtelt.
Csáky András polgármester Hegedűs Ágota képviselőt javasolta alpolgármesteri posztra, kiemelve, hogy az előző ciklusokban kiváló munkát végzett, és támogató együttműködést alakított ki az intézményekkel.
Ferenczi Norbert, a Fidesz-KDNP frakcióvezetője jelezte, gazdasági szemléletű alpolgármester jelölését szorgalmazzák, mivel Hegedűs Ágota korábban lemondott a pozícióról, ellenzik újrajelölését. Két alpolgármester kinevezése is felmerült az előzetes egyeztetések során, amit azonban Csáky András nem fogadott el.
A Fidesz-KDNP ceglédi képviselőcsoportja egy nappal korábban közleményt adott ki, „amennyiben ezt az álláspontját a 2024. november 11-én tartantó közgyűlés alkalmával nem változtatja meg, akkor Hegedűs Ágota elveszti hitelességét, és szembe kell néznie azzal, hogy elveszíti frakciótagságát is. Ezért arra kérjük, hogy – korábbi, a választóknak és az őt indító pártoknak tett nyilatkozatához hűen – utasítsa vissza az alpolgármesteri tisztségre való felkérést.”
Hegedűs Ágota a frakciótagságát is kockára téve elfogadta a jelölést. Az ülésen szót kérve hangsúlyozta, szerinte a humán vezetés is elengedhetetlen, és folytatná a megkezdett munkát amiben érzi az intézmények támogatását.
A titkos szavazás eredménye szerint azonban Hegedűs Ágota nem kapta meg a szükséges támogatást: 7 képviselő szavazott nemmel, 4-en igennel, és 4-en tartózkodtak. Emiatt továbbra sincs alpolgármestere a városnak.
Diósgyőri Gitta felhívta a figyelmet arra, hogy ha két ülésen belül nem történik meg az alpolgármester megválasztása, a testület törvénysértést követ el.
Horváth József azt javasolta, hogy a polgármester saját frakciójából jelöljön valakit, például Spindelbauer Attilát. Csáky András azonban hangsúlyozta, továbbra is kitart Hegedűs Ágota mellett.
Fidesz-KDNP ceglédi képviselőcsoportja a testületi ülés után kiadott közleményében Hegedűs Ágotát „megélhetési politikusnak” minősítette. Állításuk szerint Csáky Andrást önző hatalmi érdek vezérli, az ellenzék „paródiaszerű egymásra-mutogatása” miatt pedig törvénysértő módon nem tudott megalakulni a Humán bizottság sem.