0.4 C
Cegléd
2024. november 22. péntek
spot_img

Szükségük van-e a vállalkozóknak céges lakásbiztosításra?

 

A válasz egyértelműen az, hogy igen. De térjünk ki az okokra! Ahogy magánszemélyként, úgy vállalkozóként sem árt, ha a tulajdonunkban lévő ingatlanok és vagyontárgyak biztonságban vannak.

 

Baj esetén ugyanis csak a biztosítóra számíthatunk. Ha nincs több tízmillió forint a számlánkon, akkor nagy bajban vagyunk, hiszen biztosítás hiányában saját magunknak kell állni a költségeket, ha pedig nincs miből, akkor hitelre lesz szükségünk.

 

A lakásbiztosítás védi a vállalkozást

 

A vállalkozók céges lakásbiztosítása egy olyan konstrukció, amely nem csak az ingatlanra nyújt fedezetet. A szerződés kiterjedhet a cég tulajdonában lévő háztartási ingóságokra is, továbbá a vállalkozás vagyontárgyaira is köthető fedezet, adott szolgáltatási összegig. 

 

A CoverMe oldalán megtalálhatók a tudnivalók és bővebb részletek ezzel kapcsolatban. Amit fontos kiemelni: ebben a biztosításban nem a magánszemély lesz a szerződő, hanem a cég.

És persze egyes tevékenységi körök esetében a vállalkozásoknak nincs lehetőségük lakásbiztosítást kötni. Ide sorolhatjuk például a kocsmákat és a fegyverekkel foglalkozó üzleteket.

 

A céges lakásbiztosítás csak a lakás célú ingatlanokat biztosítja. Nem egyezik meg a vállalkozás vagyonbiztosításával, aminek tárgya a nem lakáscélú ingatlan, például gyár vagy raktár. Az üzemi gépek, a berendezések és a nagy raktárkészletek biztosításához is vállalati vagyonbiztosítást kell kötni.

 

A CoverMe oldalán a lakásbiztosítás kötés kiváló lehetőséget ad azonban arra, hogy ne kelljen attól tartanunk, hogy valamilyen káresemény következik be a cég nevén lévő lakás célú ingatlanban. Egy biztosítással a zsebünkben nem nekünk kell finanszírozni a helyreállítást.

 

Egy vállalkozás esetében az ingatlan lehet telephely, iroda vagy székhely is. Ez lehet egy kozmetikai szalon, egy fogorvosi rendelő is vagy egy könyvelőiroda. Ide sorolhatjuk továbbá akár a melléképületben működtetett kerti gépek szerelő műhelyét is.  

 

Mi van akkor, ha jelzáloghitel van az ingatlanon?

 

Amikor egy vállalkozás jelzáloghitel segítségével vásárolja az ingatlant, akkor már a hitelszerződés megkötésekor lakásbiztosítást kell kötni, mert a bank kérni fogja a záradékot a kötvényre.

 

Ha hitelfelvételről van szó, és az ingatlan az egyetlen fedezet, akkor a biztosítási összegnek minimum a tőketartozás összegének kell lennie. Előfordulhat, hogy a hitelbiztosítéki értéket kérik, de ezt úgyis előre jelzik felénk. A bank azért várja ezt el, hogy ha káresemény történne, akkor a vállalkozás véletlenül se maradhasson adós a hitelt nyújtó bank felé. Ez mind minket, mind pedig a bankot megóvja.

 

Ha nem hitelszerződés mellé kötjük a lakásbiztosítást, akkor az ingatlan biztosítási összegének célszerű mindig az újjáépítési költséget megadni. Ha szükséges, akkor ezzel együtt a vállalkozás tulajdonában lévő ingóságokat is biztosítani kell.

 

Kerüljük el az alulbiztosítottsági csapdát

 

Ahogy a magánszemélyeknek, úgy a vállalkozóknak sem árt elkerülni azt, hogy alulbiztosított legyen az épület. Hiába adunk meg a biztosítás megkötésekor megfelelő biztosítási összegeket, néha nem árt aktualizálni a szerződést az összegeket illetően.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Ceglédi elismerés a Szent Erzsébet-díjak átadásán

November 16-án, a váci Nagyboldogasszony-székesegyház ünnepi szentmiséjén adták át...

Az ipari mennyezeti lámpák szerepe a mindennapokban

  Az ipari mennyezeti lámpák, vagy más néven csarnokvilágítók, elengedhetetlen...

Kia Picanto – A kisvárosi cirkáló

A Kia Picanto minden városi autós számára ismert, aki...

Az elmúlt száz esztendő legnagyobb vasútépítési fejlesztése

Az elmúlt száz év legnagyobb vasútépítési fejlesztése valósul meg...

Ápolóra támadt egy nő Nagykőrösön

A Kecskeméti Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak,...