– Dodi édesapja leventék hazafias oktatását végezte, ez az ötvenes években komoly bűnnek számított, mely akadályozta a fiatal művészt az előrejutásban. Ezért 1956-ban előbb Bécsbe, majd sokszorosító művészi grafikát tanulni Párizsba került, onnan vitte egy mecénás Usselbe, ahol több évtizedig dolgozott: Tájképek, veduták, ódon épületek rajzain kívül mitológiai jeleneteket, életképeket metszett rézbe.
Ócsai Károllyal rendszeresen levelezett, így kapott hírt az egykori sporttársakról. Beszámolt sikereiről, kiállításairól. Súlyos betegsége megakadályozta a hazalátogatásban, 1998-ban hunyt el. A róla szóló újságcikkeket, kitüntetéseit és leveleit, valamint az életművének egy részét özvegye hazaküldte. Gulyásné Jónás Anikó gimnáziumi tanár végezte a dokumentumok fordítását és szerkesztését, Dr. Farkas Pál segített a műveket válogatni és rendezni a néhai gimnazista emlékkiállításra, mely 2013. március 26-án, kedden 17 órakor nyílik a Kossuth Gimnázium dísztermében Gulyás Zoltán igazgató köszöntőjével.
A művek nagy száma és témája lehetővé teszi, hogy a DUO Galéria (Cegléd, Szabadság tér 8. I. em.) kamara-kiállításán is tiszteleghetünk a grafikusművész emléke előtt. Mindkét tárlat egy hónapig tart nyitva.
Képzeletemben soha el nem készült ceglédi Antal metszetek sorakoznak, és csak remélni merem, hogy nem tér vissza a diktatúra, mely távozásra késztette.