Növények kiválasztásánál a tetszetősség mellett, figyeljünk arra, hogy a víz tisztaságáért felelős növények se maradjanak ki. A tó mélyvízi zónájába telepíthető a tavirózsa. Nem kedveli az áramló vizet, ezért a szökőkúttól távol helyezzük el. Nagyon jó oxigéntermelő a víziboglárka.Vízinövényeket speciálisan kialakított lyukacsos kosárba, vízinövény földbe ültessük. A vízisaláta és vízijácint a víz felszínén lebeg, ezzel a nyári forróságban beárnyékolják a vízfelszínt.
Utolsó és egyben legjobb rész a halacskák betelepítése. Mindig szakáruházban vásároljunk egészséges halakat, egy ajándékba kapott hal, még ha egészségesnek is tűnik, áthozhat fertőzést a tavunkba. Egy 10 m3-es tóba 10-12 halnál többet ne tegyünk. Etessük őket mindig ugyanabban a napszakban. Pár nap után már szinte kiugranak a vízből az etetési időszakban.
Ha valaki kedvet kapott a tóépítéshez, de nincs kertje, ne keseredjen el, balkonon is ki lehet alakítani egy aprócska vízi világot. Egy fémlavór, félbevágott hordó, vagy dézsa ideális lehet a “tavacska” kialakítására. Ez túl azon túl, hogy szép dísze lesz a teraszunknak, balkonunknak, a madaraknak itatóként is szolgálhat.
Kerti tó kialakításáról, szűrők szivattyúk beszereléséről, vegyszerek helyes használatáról további információt adunk, bemutatókat tartunk az Oázis kertészetben a június 8-án szombaton délelőtt 9-12 óráig megrendezésre kerülő Tavas Nyílt napunkon, ahol 20%-os kedvezményt adunk minden tóépítéshez szükséges kellékre.