– Vezetőként milyen terveid vannak?
– Elsődleges feladatomnak tekintem – a jelenleg 15 tagot számláló – klub életének felrázását, amihez nélkülözhetetlenek a rendszeres összejövetelek, ahol közösen dönthetünk a minket érintő kérdésekről. Rengeteg ötlet kering a fejemben a jövőt illetően, úgy mint az új tagok toborzása, a tematikus összejövetelek, ahová előadókat hívnánk meg, vagy például a tagkártya, amelynek segítségével a klub tagjai zavartalanul fotózhatnának a városi rendezvényeken. Terveim között szerepel közös fotóstúrák szervezése a környék érdekes helyeire, hiszen sok kiaknázatlan lehetőség rejlik Cegléden és vonzáskörzetében. Úgy gondolom, a közös programok erősítik a csapatszellemet és összetartozást.
– Szívesen láttok soraitokban fiatal, szárnyaikat bontogató fotósokat?
– Természetesen, hiszen a fotóklub egyik legfontosabb küldetése, hogy a tagok megosszák tapasztalataikat egymással, így valamennyi tagja számára lendületet és új személetmódot nyújthatnak a fiatalabb alkotók. A jövőre hatvan éves klub személyes tanulási lehetőséget jelent a fiatalok számára, hiszen több nemzetközileg is ismert és elismert fotóművészt számlál, továbbá rendszerint sikeresen veszünk részt fotópályázatokon, így a fotóklub bemutatkozási lehetőséget is kínál a kiállítások alkalmával.
– Augusztus 1-jén nyílik a Ceglédi Galériában a Fotóklub hagyományos éves tárlata.
– A legfontosabb aktuális feladatok egyike a Magyar Fotográfia Napjához kapcsolódó közös kiállítás szervezése és összeállítása, amelyen már az új tagok is bemutatkozhatnak. A Ceglédi Fotóklub alapítója, az Évszázad Kiváló Fotóművésze, Tóth István azért hozta létre a klubot, hogy összefogja a fotózás iránt vonzódókat. Ennek szellemében örömmel várjuk minden fotózás iránt érdeklődő jelentkezését.
– Sok sikert kívánok ehhez a szép feladathoz.