Első alkalommal nyílt fotókiállítás tanulók és egy tanár alkotásaiból november 20-án a Ceglédi Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskolában. A kiállításon a tájképektől a portrékig igen széles a választék. A kezdeményezés, melyben 9 diák és egy tanárnő mutatta be képeit az iskola könyvtárosa, Nagyné Kovács Anikó ötlete volt. A tárlatot Imréné Lukácsi Ildikó igazgató és Kisfaludi István fotóriporter nyitotta meg.
„Az amatőr fotósok 90 százaléka fotóriporter is valahol, hiszen megörökítik azon eseményeket, ahol jártak.” – kezdte beszédét Cegléd legtöbbet foglalkoztatott fotóriportere, aki hozzátette: „kellemes meglepetést okoztak neki a diák által kiállított fényképek. Elmondta: érezhető a képeken hogy azokat fiatalok készítették, mint fogalmazott: azon kompozíciókat nem látja, melyeket negyven éve tanult a fotósiskolában, de ez nem baj, mert sokszor azok csinálnak jobb képet, akik azt nem tanulták.”
A fotóriporter az elmúlt 15-20 évben robbanásszerűen fejlődő digitális fotózási technikáról is beszélt, amivel együtt az amatőr fotózás is nagyon meglendült. Kisfaludi szerint a kép egy nagy jellemzője, hogy történeteket, akár történelmet is meg tud örökíteni.