Három kicsi gyermekünk eddig egy ormánsági (dél-baranyai) aprófaluban nevelkedett. A legnagyobb meglepetés számunkra az, hogy milyen sokat számít, hogy ceglédi barátaink hozzájuk hasonló korú gyerekeivel tudnak együtt lenni, játszani. Itt nagyobb a társaság.
– Milyen változások történtek munkássága nyomán a gyülekezetben?
– Azt mondják, egy új helyen a jól, de a rosszul működő dolgokat is egy évig meg kell hagyni, hogy igazán megláthassuk az értelmüket. Örömmel vettem át a gyülekezet jól bevált alkalmait. Talán egy dologban kezdtünk újat: szeretünk megismerni más gyülekezeteket is. Ha valamilyen esemény van a Dél-Pesti Egyházmegyében – legyen az lelkészbeiktatás, alapkőletétel vagy bármi – azon a felszegiekkel ott vagyunk.
A gyülekezet missziójával kapcsolatban a konzervatív álláspontot képviselem: ha erős a gyülekezet közössége, hite, belső ereje, akkor válik vonzóvá mások számára. Ezért egyelőre a meglévő alkalmakat és közösségeket szeretném megújítani, hitünket és reménységünket elmélyíteni. De mindenkit szeretettel várunk közösségünkbe, nem tudjuk és nem akarjuk magunkban tartani a Jézusban való hit örömét.
– Milyen tervek, célok vannak a jövőre nézve, mit szeretne elérni?
– Szeretek tervezgetni és aztán módszeresen, következetesen elérni a kitűzött célt. De vigyázni kell, mert a gyülekezet élete nem majd lesz jó, hanem itt és most, vasárnapról vasárnapra kell közösségben lennünk, hinnünk, és elfogadni a fentről jövő ajándékokat. Ma kell békességben lenni, és öröm a felszegiekkel együtt ezt napról-napra átélni. Jó lenne ezt a békességet – ami nem mindig mosolygást meg bazsalygást, hanem a nehézségekben tartást jelent – nem elveszíteni.
Nagy cél az is, hogy megmaradjon és erősödjön a testvéri szeretet a nagytemplomi és az újvárosi reformátusokkal, de ugyanúgy a katolikusokkal és az evangélikusokkal, a baptistákkal és a pünkösdistákkal, azaz a ceglédi keresztyénekkel.