A rendőrség február 1-jén körözési hirdetményt adott ki fantomképpel, egy 16 éves nagykőrösi fiú ellen, aki társával a ceglédi vasútállomáson támadtak meg egy fiatalkorút. Az egyik fiút néhány napon belül elfogták, a másikról a fantomkép helyett fotót tettek ki. Sokszor nézegetem ezeket a felhívásokat, vajon beazonosítható-e egy ilyen rajz alapján valaki. Itt most egymás mellett az elkövető fantomrajza és fotója. Önök szerint hasonlít? A kép alapján felismerhető lenne a körözött személy?
Kíváncsivá tett hogyan készülnek a fantomképek, ezért Török Csaba ceglédi rendőrkapitányt kerestem meg. – Amikor az elkövető személy nem ismert, de a szemtanú személyleírást tud adni, akkor fantomképet készíttetünk. – tájékoztatott a rendőrkapitány. – Megyénként egy grafikus
szakember dolgozik a kapitányságoknak, és a sértett leírása alapján addig rajzolgat, amíg az felismerhetőnek nem tartja az elkövetőt a kép alapján. Ebben az esetben, amikor a grafika készült még nem tudtunk közelebbit az elkövetőről, de a kép alapján olyan információkhoz jutottunk, melyekkel már be tudtuk azonosítani személyét és az adatbázisból egy korábban készült képet közzétenni.
Így aztán könnyen lehet, hogy a korábbi fotónál, a friss fantomkép valósabb állapotot tükröz. A 16 éves nagykőrösi Farkas Istvánt még mindig keresik a rendőrök. A Ceglédi Rendőrkapitányság kéri, hogy aki a fényképen látható személy tartózkodási helyével vagy a bűncselekmény elkövetésével kapcsolatban információval rendelkezik, jelentkezzen személyesen a Ceglédi Rendőrkapitányságon vagy tegyen bejelentést a 06-1-236-28-83-as telefonszámon, illetve az ingyenesen hívható 06-80-555-111 “Telefontanú” zöld számán vagy a 107, 112 központi segélyhívó telefonszámok valamelyikén.