A kockás füzet titkai – ami benne van hungáriás vádiratban és ami nincs – ezzel a címmel jelentetett meg cikket a hvg.hu a ceglédi brókerbotrányról. „Négyszázmillióról indultak, végül tízmilliárdos kárt okoztak ügyfeleiknek a Hungária brókerház bűnszervezetben csaló és sikkasztó fővezérei – olvasható a friss vádiratban.
Három panamai offshore cég svájci bankszámláira menekítettek ki egymilliárd forintot és kétmillió eurót a 2015 eleji brókercsődhullámban elvérzett Hungária Értékpapírból – derül ki a Pest Megyei Főügyészségnek a HVG birtokába jutott vádiratából. Bár a rejtélyes cégeket – Naruto Group Inc., Olimpatime Invest & Trade SA, Formentoga Group Inc. – a vádirat megnevezi, ezt az ügyet pár mondatban, mindenféle összefüggés feltárása nélkül intézi el. A 300 oldalas vádirat egy másik részében csupán halvány utalást tesznek arra, hogy a Hungária két „zárkózott természetű” tulajdonos-főnavigátora, az 58 éves Seres István és 66 éves élettársa, Kecskés Lászlóné előszeretettel utazgattak Svájcba és Németországba, és több külföldi ingatlanra is szert tettek.
Majdnem 400 pontban vádolják bűnszervezetben elkövetett csalással és sikkasztással Serest, Kecskésnét, valamint a társaság szakmai igazgatóját, a 36 éves Mihálka Ádámot. Több száz magánügyfelet, céget, intézményt, önkormányzatot és állami szervezetet károsítottak meg, amiért az ügyészség szerint fegyházbüntetést érdemelnek. A ténykedésüket segítő ceglédi fiókvezetőt, az ottani pénztárost, valamint Mihálka munkatársát viszont csak felfüggesztett börtönnel térítenék jó útra. A történetet közelebbről ismerők vádalkura gyanakszanak, mivel a Seres–Kecskésné-páros több bizalmas munkatársa nem került a vádlottak padjára, és hiányoznak onnan ügyfelek is, akik a cinkosaik lehettek.”
A hvg.hu írása teljes terjedelmében itt olvasható: http://hvg.hu/gazdasag/201635_