Az elmúlt év során a Ceglédi Szakképzési Centrumnak 136,11 millió forint európai uniós támogatás segítségével nyílt lehetősége tagintézményei korszerűsítésére ezáltal pedig a megújuló energiaforrások hatékony felhasználására. A vissza nem térítendő támogatásból megvalósult fejlesztések eredményeként a Ceglédi Szakképzési Centrum, illetve négy tagintézménye villamosenergia-felhasználásuk közel 40%-át tudják megtakarítani a jövőben.
A Ceglédi Szakképzési Centrum KEHOP-5.2.11-16-2017-00122 azonosítószámú „Fotovoltaikus rendszerek kialakítása a Ceglédi Szakképzési Centrum épületein” című pályázatának alapvető fejlesztési célja a megújuló energiaforrások hatékony felhasználása, a környezettudatos működés, valamint a Ceglédi Szakképzési Centrum tagintézményeiben tanuló diákok korszerű oktatási környezetének biztosítása, mely nem csupán a tanulás feltételeit támogatja, de a tanulók környezettel szembeni attitűdjét is meghatározza.
Noha – mind környezetvédelmi, mind a kivitelezési munkák tekintetében is – nagyszabású beruházásról van szó, a fejlesztéshez kapcsolódó kivitelezési munkák igen rövid idő alatt, 2017. II. és 2018. I. féléve között valósultak meg.
A fejlesztéssel érintett épületeken összesen 879 darab napelemes panel került elhelyezésre, melyek egyenként 260 wattos teljesítménnyel rendelkeznek. A háztartási méretű kiserőművek a termelt villamosenergiát elsősorban az ingatlanok részére állítják elő, de a megtermelt, saját fogyasztással csökkentett többlet energia a közcélú hálózatba kerül visszatáplálásra.
A fejlesztés megvalósítási helyszínei:
- Ceglédi Szakképzési Centrum: 2700 Cegléd, Malom tér 3.
- Ceglédi SZC Bem József Műszaki Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája: 2700 Cegléd, Jászberényi út 2.
- Ceglédi SZC Közgazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma: 2700 Cegléd, Kossuth Ferenc u. 32.
- Ceglédi SZC Szterényi József Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája: 2200 Monor, Ipar u. 2.
- Ceglédi SZC Unghváry László Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája: 2700 Cegléd, Kossuth Ferenc u. 18.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.
A projektről bővebb információt a www.ceglediszc.hu oldalon olvashatnak.
További információ kérhető:
Péli Zsófia, projektmenedzser
+36 53/789-934
ceglediszc@ceglediszc.hu.
(Sajtóközlemény alapján.)