Kamera is rögzítette, amint december 27-én egy ismeretlen hölgy egy dobozban kiskutyákat helyez el a ceglédi állatmenhely előtt.
A ceglédi Állatmenhely Nyílt Alapítvány így kommentálta a rendszeresen előforduló esetet a közösségi oldalán: „Ezeknek a kutyusoknak a karácsony az állatmenhelyen ért véget. Ma reggel egy dobozban tették ki őket a menhely előtt, anya és védelem nélkül. A felügyelet mindent rögzített, de mit lehet tenni? Mi már örülünk, ha a kicsik nem az árokban kötnek ki… Most az utolsó fűtött kennel tele van olyan kutyusokkal, akik először orvosi ellátásra szorulnak, oltva, chippelve, szedve. A kamera rögzítette, de nem sok értelmét látjuk megtenni a feljelentést, hiszen már megtettük egy párszor, sajnos a rendőrség állásfoglalása az volt, hogy nem történt állatkínzás, mivel a menhely elé dobták ki őket, ahol mi gondoskodunk róluk!” Az állatvédők a kamerán látható személyt is megszólítják: „Csomagot kaptunk. Szerinted ez nem állatelhagyás??? Mert egy menhely elé teszed le a nemkívánt szaporulatot? Évente hányszor csinálod vagy fogod csinálni? Arra nincs eszed, hogy ivartalanítsd az anya kutyát!? A törvényben nem, de a sorsban bízunk! Az majd rendezi a számlát!”
Az állatmenhelyt üzemeltető alapítvány vezetője Soltész Lászlóné lapunknak elmondta, a jogi alap ugyan meglenne a felelőtlen állattartók elleni fellépéshez, de sajnos a törvény betűje nem valósul meg a gyakorlatban.
– Huszonöt éve az állatvédelemnek élek és nem az a feladatunk, hogy a mások által szaporított kutyákat, macskákat neveljük és gondozzuk. Nincs helyünk a felelőtlen állattartók mulasztásait helyrehozni. Napi szinten hozunk be kutyákat, amelyek állatkínzás, harcoltatás áldozatai, vagy kóbor kutyák, heti 20-40 kutya kerül a menhelyre. E felett egyszerűen nem tudjuk megoldani az elhelyezést. Sajnos, nincs igazán jó megoldás a nemkívánt szaporulat elhelyezésére, inkább a megelőzésre kellene koncentrálni. Ha valakinek anyagi oka van, hogy nem tudja ivartalanítani az állatát, abban tudunk segíteni és az örökbeadásban is. Hosszú távon talán az lenne a megoldás, ha szigorúbban ellenőrizné a hatóság az állatok tartásának körülményeit és következetesen bírságolna, illetve kötelező és ingyenes lenne az ivartalanítás, aki pedig nem ivartalanítja a kutyáját az fizessen ebadót. Így talán vissza lehetne szorítani az állatok kínzását, elhagyását, ami országos probléma.