6.9 C
Cegléd
2024. november 25. hétfő
spot_img

Kidobált kutyák Cegléden

Kamera is rögzítette, amint december 27-én egy ismeretlen hölgy egy dobozban kiskutyákat helyez el a ceglédi állatmenhely előtt.

A ceglédi Állatmenhely Nyílt Alapítvány így kommentálta a rendszeresen előforduló esetet a közösségi oldalán: „Ezeknek a kutyusoknak a karácsony az állatmenhelyen ért véget. Ma reggel egy dobozban tették ki őket a menhely előtt, anya és védelem nélkül. A felügyelet mindent rögzített, de mit lehet tenni? Mi már örülünk, ha a kicsik nem az árokban kötnek ki… Most az utolsó fűtött kennel tele van olyan kutyusokkal, akik először orvosi ellátásra szorulnak, oltva, chippelve, szedve. A kamera rögzítette, de nem sok értelmét látjuk megtenni a feljelentést, hiszen már megtettük egy párszor, sajnos a rendőrség állásfoglalása az volt, hogy nem történt állatkínzás, mivel a menhely elé dobták ki őket, ahol mi gondoskodunk róluk!” Az állatvédők a kamerán látható személyt is megszólítják: „Csomagot kaptunk. Szerinted ez nem állatelhagyás??? Mert egy menhely elé teszed le a nemkívánt szaporulatot? Évente hányszor csinálod vagy fogod csinálni? Arra nincs eszed, hogy ivartalanítsd az anya kutyát!? A törvényben nem, de a sorsban bízunk! Az majd rendezi a számlát!”

Az állatvédők írásában is szerepelt az állatelhagyás kifejezés, amely állat elűzését, elhagyását, kitételét jelenti és büntethető az Állatvédelmi törvény szerint. „Aki gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás az állatnak különös szenvedést okoz, vagy több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.”

Az állatmenhelyt üzemeltető alapítvány vezetője Soltész Lászlóné lapunknak elmondta, a jogi alap ugyan meglenne a felelőtlen állattartók elleni fellépéshez, de sajnos a törvény betűje nem valósul meg a gyakorlatban.
– Huszonöt éve az állatvédelemnek élek és nem az a feladatunk, hogy a mások által szaporított kutyákat, macskákat neveljük és gondozzuk. Nincs helyünk a felelőtlen állattartók mulasztásait helyrehozni. Napi szinten hozunk be kutyákat, amelyek állatkínzás, harcoltatás áldozatai, vagy kóbor kutyák, heti 20-40 kutya kerül a menhelyre. E felett egyszerűen nem tudjuk megoldani az elhelyezést. Sajnos, nincs igazán jó megoldás a nemkívánt szaporulat elhelyezésére, inkább a megelőzésre kellene koncentrálni. Ha valakinek anyagi oka van, hogy nem tudja ivartalanítani az állatát, abban tudunk segíteni és az örökbeadásban is. Hosszú távon talán az lenne a megoldás, ha szigorúbban ellenőrizné a hatóság az állatok tartásának körülményeit és következetesen bírságolna, illetve kötelező és ingyenes lenne az ivartalanítás, aki pedig nem ivartalanítja a kutyáját az fizessen ebadót. Így talán vissza lehetne szorítani az állatok kínzását, elhagyását, ami országos probléma.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Miért fontos a klíma szakszerű tisztítása?

    Ha egy minőségi klímát választunk, amit szakértők szerelnek be,...

Elegáns női blúzok: melyek a legkelendőbb változatok, hogyan viseljük őket?

    A női blúzok egyértelműen az elegáns ruhatár alapdarabjai közé...

A digitalizáció határai: Megmenthetik a digitális ikrek az iparágakat?

      Az "Internet of Things" (IoT) eszközök száma óriási növekedés...

Ceglédi elismerés a Szent Erzsébet-díjak átadásán

November 16-án, a váci Nagyboldogasszony-székesegyház ünnepi szentmiséjén adták át...

Az ipari mennyezeti lámpák szerepe a mindennapokban

  Az ipari mennyezeti lámpák, vagy más néven csarnokvilágítók, elengedhetetlen...