3.4 C
2024. április 25. csütörtök

Vadászbarátok

A Vadászati Kulturális Egyesület Közép-Magyarországi Szervezete első rendezvényét tartotta meg június 9-én a Pest megyei NEFAG lőtéren Mikebudán. A  Pest, Komárom-Esztergom, Fejér és Nógrád megye vadászait tömörítő szervezet áprilisban alakult meg Neszmélyen. A versennyel célunk nemcsak lőkészségünk fejlesztése volt, hanem a vadászati kultúra ápolása, szakmai, sport és baráti kapcsolatok létrehozása és egy versenyzési lehetőség biztosítása is. A 11 versenyzőnek három pályán 20-20 lövésből kellett a korongokat eltalálni. Első helyezett lett és a következő versenyig a vándorkupa győztese Puskás Tibor Béla  fóti versenyző 36 találattal. Második Kovács Magdolna Győrből 34 találattal.  Harmadik Szentpéteri György nagykőrösi vadász  lett. Az első helyezett különdíját Kovrig Miklós vadászfestő olajfestményét, a második Mészáros Iván grafikáját, a harmadik Palásti Géza vadásztőrét kapta és mindenki kapott oklevelet, könyvet és a Hiltop által felajánlott bort. Sok új vadászbarátot ismertünk meg, akik most már a VKE tagjaivá is váltak a baráti beszélgetés alatt. A vadászati kultúra is előtérbe került, mivel Kovrig Miklós egy rögtönzött tárlattal mutatta be a vadászfestői művészetét. További versenyeket is tervezünk, valamint kirándulást és egy őszi apróvad vadászatot, amire szeretettel várunk mindenkit.