13.8 C
2024. március 28. csütörtök

Győzelem a Városmajorban

A 4. negyed elején még senki nem mondta volna, hogy a CEKK győzni tud a városmajori pályán, 5 perccel a mérkőzés vége előtt még 6 ponttal vezetett a BSE.
Megráztuk magunkat, szívük-lelkük helyén volt a CEKK-es lányoknak és úgy küzdöttek, ahogy minden meccsen szeretnénk, hogy küzdjenek. Ledolgoztuk a hátrányunkat, 1 perccel a vége előtt átvettük a vezetést (75-72). Erre rögtön egy 3 pontossal válaszolt Orsó. 75-75 szerepelt a táblán és kb. 20 másodperccel a vége előtt Medgyessy labdát szerzett (6 labdát szerzett a mérkőzés során), Serbánnak passzolta, aki sikeresen bedobott egy középtávoli 2 pontos kosarat, ami a győztes kosarat jelentette csapatunk számára.
Így megérdemelten, érettebb játékkal a CEKK megverte a házigazdát.

Utóirat:
Nagy felháborodást keltett bennünk a BSE oldalán megjelent kifejezés miszerint CEKK „pankrációval” nyerte a mérkőzést.
Mi úgy gondoljuk, hogy a BSE nem tud kibékülni a vereséggel, ezért nyilatkoznak elfogultan és sportszerűtlenül a mérkőzésről.
Tény: 20 IBM ponttal bizonyult jobbnak csapatunk a mérkőzésen. Méltánytalan lett volna, ha emellett kikapunk……

BSE-FCSM – CEKK   75 – 77
(18-23, 24-19, 21-14, 12-21)
CEKK: Cymmer 17/3, Medgyessy 16/3, Mrozinska 11, Millner 6, Serbán 6, Kobolák 6, Baksa 6, Orbán 6, Hegedűs 3, Filipowicz D, Filipowicz V.
Edző: Újhelyi Gábor

Újhelyi Gábor: – A legutóbbi mérkőzésünket követően leszidtam a csapatomat, ezúttal viszont minden dicséretet megérdemelnek lányaim. Küzdőszellemből jelesre vizsgáztak. (Nemzeti Sport)

Az egész csapat dicséretet érdemel, kiemelnénk Cymmert, Medgyessyt és a fiatal Millner Dalmát.
Reméljük, hogy Cymmer – aki ezen a mérkőzésen tavalyi formáját és teljesítményét nyújtotta, amire idén 3 hónapot kellett várni – továbbra is ilyen szinten fog játszani.