1.1 C
2024. április 26. péntek

Ismét történelmet írtak

Reménykedtünk, hogy a tavaszi idényben csapatunk összeért annyira – a PEAC, Szekszárd, ZTE elleni győzelmek és a PINKK elleni egál meccs után – , hogy a ceglédi lányok képesek egy ilyen fontos meccsen is nyerni.

A reményeink beigazolódtak. Az 1. negyed – ami döntő szerepet játszott az egész mérkőzés során, – 4. percének végén 9-0 volt az eredmény a mi javunkra, a negyed végére 21-8-at mutatott a tábla a CEKK-nek.

Félidőben 35-26 arányú előnnyel mentünk szünetre és semmi jele nem volt, hogy vereséget szenvedhetnénk, sőt a 3. negyed után 54-39-re vezettünk, 15 pontra nőtt előnyünk.

A 4. játékrész elején a BSE mester Cupic edző reklamálásáért technikait kapott. Ezután néhány furcsa ítélet született ellenünk, amitől kicsit megijedtünk, de ez szerencsére nem befolyásolta a mérkőzés végeredményét.

Sokkal higgadtabban, okosabban kosárlabdáztunk, mint ellenfelünk és teljesen kihasználtuk a BSE ideges játékát.

Hozzá kell tennünk, hogy a ceglédi lányok jelesre vizsgáztak nemcsak a játék, de hozzáállás terén is. 4-en küzdöttek kisebb sérüléssel, ennek ellenére szívvel-lélekkel küzdöttek.

BSE-FCSM – CEKK     60 – 73

(8-21, 18-14, 13-19, 21-19)

CEKK: Cymmer 20/3, Orbán 18/3, Serbán 10, Mrozinska 10, Kobolák 7, Medgyessy 6, Millner 2, Filipowicz D, Baksa B, Filipowicz V.

Edző: Újhelyi Gábor

BSE: Katona Zs. 3/3, Orsó 4, Tiba 9/3, Vukov 2, Bagi 6. Cs: Sonyák 6, Adamecz 9/3, KÁROLYI 21, Zsilinszki.

Edző: Sztevan Cupic

MESTERMÉRLEG

Stevan Cupic: – A Cegléd jobb csapat, gratulálok nekik. Az első negyedben összeszedett hátrányunkat nem tudtuk ledolgozni a folytatásban. Görcsösen akartunk, emiatt sok hiba csúszott a játékunkba.

Ujhelyi Gábor: – Annak ellenére, hogy tele vagyunk sérültekkel, a mérkőzés elejétől kezdve nagyon tudatosan játszva, végig vezetve sikerült nyernünk.