12.1 C
Cegléd
2025. október 10. péntek
spot_img

Vigyázat, házaló faárusok!

A másik módszer során a házalók elterelik a vevő figyelmét. Míg a vevő a fával van elfoglalva, a házalók társai átkutatják a sértett lakását és onnan különféle értékeket, főként készpénzt tulajdonítanak el. 

A csalók előszeretettel alkalmazzák a pénzváltós módszert is, mely során megkérik a hiszékeny sértettet, hogy egy nagyobb címletű bankjegyet váltson fel. Ilyenkor az elkövetők kifigyelik a megtakarított pénz rejtekhelyét, majd a sértett figyelmét elterelve eltulajdonítják azt.

A Ceglédi Rendőrkapitányság fokozott ellenőrzésekkel próbálja megelőzni és megakadályozni, hogy az ismertetett módszereket alkalmazó csalók kárt okozzanak.

Tűzifa beszerzésére még mindig a legbiztonságosabb megoldást kínálják a  tüzép telepek, vagy ezen kereskedelmi tevékenységet legálisan végző vállalkozások, ahol hitelesített mérleg áll rendelkezésre.

A rendőrség kéri, hogy a hasonló esetek megelőzése érdekében ne vásároljanak tűzifát házaló kereskedőtől,  idegeneket pedig ne engedjenek be a lakásukba,   mivel ellenkező   esetben könnyen bűncselekmény áldozatává válhatnak. 

Ha a baj mégis megtörténik, kérjük, hogy azt a lehető legrövidebb időn belül jelezzék a rendőrségnek a 107-es vagy a 112-es segélyhívószámon, illetve a Ceglédi Rendőrkapitányság 53/310-066 központi telefonszámán.

A kép illusztráció!

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Bilincsben a nagykőrösi díler

A nagykőrösi rendőrök elfogták azt a 35 éves férfit,...

Ellopták az autót, de az árokban végezte…

A napokban Cegléden egy parkoló autót indítottak be, amiben...

Retró strand épülne Törtelen?

A Törteli lakosok facebook csoportban egy cég azzal kereste...

Dobogón az Abonyi Kocsitolók

Hatalmas csatában lett harmadik, azaz bronzérmes az Abonyi Kocsitoló...

Magyar bajnok a CVSE Bigfree fitkid csapata

A CVSE fitkides lányai remekül szerepeltek az őszi szezon...