Cegléd
2024. március 29. péntek
spot_img

Kiütéses diadallal már második a Cegléd

Hatalmas, 55-5 arányú győzelmet aratott a ceglédi rögbicsapat az eddig a csoporttabellát vezető Szeged fölött.  Az ellenfél gyenge pontjait már a meccs elején sikerült felfedezni és az első támadásból rögtön pontot szerzett a CVSE. Ezután kegyetlen, de célirányos játék következett, mely egy rövid, pár perces fiaskótól eltekintve végig a ceglédiek kemény és gyors támadásairól szólt. A kékek még sosem voltak ennyire összeszedettek és még sohasem döngöltek senkit ennyire a földbe: a történelmi győzelem a csoport második helyére repítette őket! A nagy diadal azonban áldozatokat is követelt: két játékos is lesérült, így az ezt követő Szentes elleni meccsen a kölcsönjátékosok miatti taktikai zavar és az ellenfél szívós, okos játéka miatt (tavaly még egy osztállyal föntebb játszottak) a második meccsen az előbb még győzedelmeskedő, de fáradó alakulat kemény meccsen, de kikapott. Ezzel a Szentes vezeti a keleti csoportot 10 ponttal, második illetve harmadik a Cegléd és a Szeged 8-8 ponttal (itt szerzett pontkülönbség dönt, ami +22 illetve -41) és az utolsó, negyedik helyen a Debrecen áll 6 ponttal.

A következő fordulón, amit történetesen Cegléden fognak rendezni, a Ceglédi VSE a Debrecennel majd a Szentessel játszik. Mindenkit szeretettel várunk október 27-én 10:00-tól a bedei sportpályán! Van esély a győzelemre, de nagyon nagy szükség van a szurkolásra!