2024. április 20. szombat
spot_img

Véget ért a 17. szezon

17. és 18. forduló eredményei:

Megvédte bajnoki címét és sorozatban ötödször lett első a Pákozdi Hús csapata! Végig kiegyensúlyozott, magabiztos játékkal szerezte meg a családi csapat a végső győzelmet, amelyet a záró fordulóban a második helyezettől elszenvedett verség árnyékol be egy kicsit. Mentség, hogy nem volt teljes a játékoskeret.

A Showder Club mindössze két ponttal lemaradva az első helyezettől „megvédte tavalyi második helyét”. Úgy gondolom ennek örültek Velkey Balázsék, de számukra a záró fordulóban a címvédő elleni 9-4 arányú győzelemnek volt igazi erkölcsi jelentősége. Laczkó Milán a bajnokság leggyorsabb góljának (8 mp) szerzője a rangadón négy gólt szerzett.

A Mediterrán Pékség újoncként, régi motorosokból és fiatal tehetségekből alakulva, Viniczai Tibor vezetésével vágott neki a bajnokságnak. A megszerzett harmadik hely úgy gondolom nem rossz kezdés. További erény, hogy Szokoli Krisztián személyében náluk játszott a bajnokság gólkirálya.

A HU-FA Bt reggel játék nélkül szerzett három pontot. Délután egy ki-ki meccsen többek között Kovács László mesterhármasának köszönhetően 7-2-re győzte le a Revans csapatát a negyedik helyért folytatott éles mérkőzésen.

Az Autó Kelly Keverton számára csalódás volt ez a bajnoki szezon, amit mutat a megszerzett ötödik helyezés is. Egy játék nélkül megnyert meccs mellett szoros mérkőzésen 5-4 arányú verség a Jazz Cafetól a nap mérlege számukra.

A Revans a negyedik helyről várta az utolsó erőpróbát. sajnos nem jól sikerült számukra ez a nap, mindkét mérkőzésen vereséget szenvedtek és így a hatodik helyen zárták a bajnokságot.

A Jazz Cafe kapitánya Süveges András azt mondta, hogy ne hagyjuk pont most abba, amikor zsinórban a negyedik győzelmüket szerezték meg. Késő bánat eb gondolat. A tavalyi harmadik hely után az idei szezonban a hetedik helyen végzett a csapat.

A Kedvencek sorsolása nem volt túl kedvező az utolsó meccsekre, így a lelkes játékukhoz sok siker nem társult. A Showder Club és a Mediterrán Pékség ellen egyaránt 4-1-es vereséget könyveltek el. Szépség tapasz számukra, hogy a tavalyi év után az ellenfelekkel és a játékvezetőkkel szemben tanúsított magatartásuk alapján az idén is ők nyerték el a bajnokság legsportszerűbb csapata címet.

A bajnokság újonc csapata az Ágyúsok gárdája volt, akik 3 győzelem, 3 döntetlen, 12 vereség, 45-86 gólarányú statisztikával a kilencedik helyen végeztek. Senkivel szemben sem játszottak alárendelt szerepben, de a játékos keretük csak papíron volt meg. Meccsről meccsre ugyanaz az               öt- hat ember volt jelen és ez kevés egy eredményes szerepléshez.

A CFE teljesen szétesett a bajnokság végére. Egyik mérkőzésén sem állt ki a záró fordulóban és pont nélkül a tízedik helyen zárták a bajnokságot.

CFE – HU – FA Bt 0-3 (játék nélkül)       Jazz Cafe – Auto Kelly  5-4      Showder Club – Kedvencek 4-1

Revans – Pákozdi Hús  1-3        Mediterrán Pékség – Ágyúsok  6-2

HU – FA Bt – Revans  7-2        Pákozdi Hús – Showder Club  4-9       Ágyúsok – Jazz Cafe  1-6

Kedvencek – Mediterrán Pékség  1-4      Auto Kelly – CFE  3-0 (játék nélkül)

24 gólos: Szokoli Krisztián (Mediterrán Pékség) – a bajnokság gólkirálya

23 gólos: Laczkó Milán (Showder Club) – a bajnokság leggyorsabb góljának szerzője (8 mp)

22 gólos: Dely Gábor (Kedvencek)

21 gólos: Petró Zoltán (Ágyúsok)

17 gólos: Kecskeméti József (Pákozdi Hús), Móricz Viktor (Mediterrán Pékség)

15 gólos: Bánszki Viktor (Jazz Cafe)

14 gólos: Széchenyi Márton (Autó Kelly), Berkó Norbert (Showder Club), Bodóczki Gábor (Revans)

13 gólos: Szabó István (Autó Kelly)

11 gólos: Keresztúri András (Pákozdi Hús), Bozsó Norbert (Revans), Ungvári Bence (HU-FA Bt),               Nagy Tamás (Jazz Cafe)

10 gólos: Kiss Zoltán (Revans), Tóth Márton (Pákozdi Hús), Buczkó István (Autó Kelly)