7.4 C
2024. április 16. kedd

CVSE döntetlen az UTE ellen

A CVSE labdarúgó csapata szombaton játszotta első felkészülési mérkőzését. A Ceglédet az NB I-es Újpest látta vendégül a Megyeri úti edzőpályájukon. Kőházi Ádám tudósítása:

Varga Attila vezetőedző ígéretéhez híven az első és második félidőben két különböző csapatot küldött pályára, így minden játékos 45 percnyi mérkőzésterhelést kapott. Egy kivétel azonban sajnos volt, Wild Tamás az első félidőben kisebb sérülést szenvedett, így le kellett cserélni. A csapat számára fontos volt, hogy mindenki a 100%-ot hozza ki magából, illetve az NB II-es idényre készülő új taktikai elemeket gyakoroljuk mérkőzés körülmények között is. Az első félidőben a lila fehéreknél volt többet a labda, de komolyabb helyzetekig nem jutottak el, mi egy-két gyors ellentámadással próbálkoztunk, de nagy lehetőségig mi sem jutottunk el. A második játékrészben némileg változott a mérkőzés képe, többet volt nálunk a labda, mint az első félidőben. Mindkét csapatnak több lehetősége adódott, de a mérkőzés utolsó 15 percéig egyik csapat sem tudott komolyabb helyzetet kialakítani. A 80. perc környékén azonban jött a mérkőzés talán legnagyobb helyzete, amikor egy szöglet után Makrai László fejelt kapura, a labda megpattant Csáki Róberten, ami után Balajcza Szabolcs óriásit védett. A mérkőzés végére az Újpestnek adódott több nagy lehetősége, de kaput egyik sem talált, így a mérkőzés 0:0 maradt. A csapat elégedett lehet a lila fehérek elleni teljesítményével, hiszen folyik a felkészülés, ami során napi két edzésen vesznek részt a játékosok. Mindenki kiadta magából a jelenlegi állapotához illő maximumot, az új taktikai elemeket is jól sikerült gyakorolni.

Varga Attila vezetőedző:

– Két hét kemény munka után egy új játékrendszert gyakoroltunk éles szituációban. Mindkét félidőben helyt álltak a srácok, pár helyzete volt az Újpestnek, de úgy gondolom, legalább annyi nekünk is. Erőnlétben természetesen kell még fejlődnünk, illetve a helyzetkihasználásunkat is kell még csiszolni. A mai mérkőzés már csak azért is elérte a célját, mert egy első osztályú top csapat ellen megmutatták a srácok, hogy ha nem is tartunk taktikailag azon a szinten ahol én szeretném, de akarattal, alázattal és kemény munkával elérhető az, hogy jó eredményt érjünk el.

Makrai László csapatkapitány:

– Úgy gondolom a mai mérkőzés elérte a célját, egy új játékrendszerben fogunk játszani a következő szezonban, amit tudtunk ma gyakorolni. Próbálkoztunk, egész jól ment a csapatnak, mindenki 45 percet játszott. Az ellenfélen kívül az idővel is meg kellett küzdenünk, de felvettük a versenyt az NB I-es csapattal.

1.félidő csapatai

Újpest: Banai Dávid, Nagy Tibor, Mohl Dávid, Kecskés Ákos, Viktor Angelov, Sankovic Bojan, Andric Nemanja, Souleymane Diarra, Gere Zoltán, Pávkovics Bence, Enis Bardhi

Cegléd: Horváth Gábor, Wild Tamás, Nánási Balázs, Farkas Viktor, Farkas András, Valkovszki Péter, Csordás Szabolcs, Albert Ádám, Peres Csaba, Szabó Viktor, Markó Ádám

2.félidő ceglédi cseréi:

Cegléd: Verebélyi Konrád, Csáki Róbert, Makrai László, Babolek Zoltán, Asztalos Dávid, Popovics Bertold, Kovács Botond, Horváth Bence, Szkunc Vjacseszláv, Stefan Vladul

forrás: cegledisport.hu – Fotó: CVSE