Cegléd
2024. április 19. péntek
spot_img

Birkózók sikerei kötöttfogású viadalokon

A III. és IV. korcsoportos kötöttfogású diákolimpia országos döntője Soltvadkerten került megrendezésre a városi sportcsarnokban. Pénteken a III. korcsoport majd szombaton a IV. korcsoport küzdelmeire került sor. A több mint 300 birkózópalántát felvonultató viadalon a Ceglédi VSE TS Integral birkózói az előbbiben 12 fővel, az utóbbiban 6 fővel képviseltették magukat. A két nap során a ceglédi fiatalok egy bajnoki címet, egy ezüst és három bronzérmet valamint két ötödik helyet is begyűjtöttek. A legjobb eredményt a III-as korcsoportban a 46 kg-ban versenyző Komáromi Viktor érte el, aki négy győztes mérkőzés után állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.
54 kg  5.  Mizsei Csaba
Szombaton a felnőttek is szőnyegre léptek Pesterzsébeten a Kruj Iván Sportcsarnokban a kötöttfogású országos bajnokságon. A közel kilencven indulót felvonultató viadalon a kilenc ceglédi birkózó remekül helyt állt. A két bajnoki cím mellett egy-egy ezüst és bronzérem valamint két ötödik hely is Ceglédre került. A bajnoki címet a Lőrincz testvérek Tamás és Viktor szerezték meg. Tamás a 75 kg-ban három technikai tus győzelmet követően jutott a döntőbe, ahol 3:1 arányú pontozással szerezte meg a negyedik felnőtt bajnoki címét Honvédos ellenfelével szemben.
Viktor a megszokott súlycsoportjánál eggyel fentebb 98 kg-ban lépett szőnyegre, ahol a döntőbe egy technikai tus és egy pontozásos győzelemmel jutott. A döntőben a ferencvárosi vetélytársát 3:0-ra felülmúlva szintén a negyedik felnőtt bajnoki címét gyűjtötte be.
A ceglédiek a csapatversenyben a Honvéd mögött a második helyen végeztek megelőzve a házigazda ESMTK csapatát.