5.2 C
2024. április 19. péntek

Ügyességi csapat OB Székesfehérvárott

A MASZ május 5-én szombaton tartotta meg  Székesfehérvárott a serdülő és ifjúsági korosztály számára a gátfutó és ügyességi csapat OB-t.

Ez pontosan azt jelenti, hogy a futó számokon kívül minden más technikai számban versenyeztek az atléták a magyar bajnoki címért.

5 fő alkotott 1 csapatot és minden versenyszámban a legjobb 4 versenyző teljesítménye számított bele a végelszámolásba.

A CVSE atlétika szakosztálya még soha sem tudott kiállítani  csapatot – 5 főt – 1 korosztályban OB-n, de ez az idő is eljött és most a serdülő korosztályban gátfutó és gerelyhajító csapattal állt ki a szakosztály.

Büszkék voltunk Ceglédieknek lenni olyan szépen futottak lányaink  80 m gáton , ahol mind az 5 versenyzőnk – Keszthelyi Luca, Tóth Nikolett, Kirsch Kincső,

Juhász Anna, és Gál Fanni is egyéni csúcsot futottak.

Ez a gyönyörű futás csapat összességében az 5. helyre lett elég – 13,50 mp –es átlaggal,  de olyan patinás klubot is megelőztek mint az FTC.

80 m gát eredmények:

–          Keszthelyi Luca   12,76 mp  – új egyéni csúcs!

–          Kirsch Kincső       13,20 mp  – új egyéni csúcs!

–          Tóth Nikolett       13,89 mp – új egyéni csúcs!

–          Juhász Anna        14,15 mp  – új egyéni csúcs!

–          Gál Fanni              14,79 mp – új egyéni csúcs!

A 2. versenyszáma a lányoknak a gerelyhajítás volt, ahol a Keszthelyi Luca, Tóth Nikolett, Gál Fanni, Dánffy Diána és Dánffy Dorina összeállításban álltak ki.

A verseny előtt latolgatva az esélyeket arra a következtetésre jutottunk, hogy ha sikerül ugyan olyan szép teljesítményt nyújtani – új egyéni csúcsokkal – mint  a  gátfutásban, akkor akár a dobogóra is kerülhet a csapat gerelyhajításban. Sajnos összességében ez nem sikerült a nagyon erős szembe szél miatt, ami nagyon megzavarta lányainkat, de így is szép teljesítményt nyújtva összességében a 4. helyen végzett gerelycsapatunk 27,90 m –es átlaggal.