Cegléd
2024. április 19. péntek
spot_img

Oldal mesterhármasával győzött a CVSE

Olyan mérkőzésen kellett pályára lépnünk, ahol egy nagyon erős csapat volt az ellenfél, ennek ellenére nagyon fontos volt, hogy letudjuk őket győzni és végül sikerült. Oldal mesterhármasával megszereztük első győzelmünket a bajnokságban. Kőházi Ádám tudósítása:

Nem kezdődött jól a mérkőzés, szinte a kezdés után egy veszélyes lövéssel jelezte a Soroksár, hogy nem lesz ma könnyű dolgunk. Sokakban meghűlt a vért a helyzet láttan. De nem a játékosokban, akik remekül futballoztak az első félidőben. Rengeteg harcos letámadás után sikerült labdát szereznünk és ebből veszélyes akciót vezetnünk, de ezek általán az utolsó cselekben, labdavezetésekben elhaltak. Viszont a Soroksár sem tudott mit kezdeni ezzel a játékkal és az első lövés után nem igazán volt helyzetük az első játékrész első felében.

A félidő derekán aztán Rétyi kapott a jobb oldalon egy ragyogó labdát, amit szépen tekert be, majd Oldal fejelt, de egy soroksári kézben elakadt a labda. Ez a kéz pedig nem a kapusé volt, így járt a jogos büntetőt, amit Oldal Tibor értékesített. 1:0

A gól után nem sokkal aztán újra soroksári helyzeteket jegyezhettünk fel, egy szöglet után kétszer egymás után közelről rúghattak kapura, de Mursits mind a két alkalommal bravúrral védett, megtartva nekünk ezzel az egy gólos előnyt. Amit aztán meg is hálált a csapat, miután ismét elküldte egy csellel védőjét, majd beadott, középen pedig ismét Oldal érkezett és nagyszerűen fejelt a kapuba. Ezúttal már kézzel sem tudták a labda útját állni a kapuig. 2:0

A második félidő elején sajnos az öltözőben maradtunk, az 51. percben szépíteni, az 57. percben egyenlíteni tudott a Soroksár. Nagyon nehéz percek voltak ezek, amik folytatódtak az egyenlítő gól után is. Mursits bravúrok, Wild gólvonalról kirúgott labdája tartotta a 2:2-es eredményt.

A láthatóan fáradó csapatot cserékkel próbálta frissíteni Nagy Tibor vezetőedző, a fiúk pedig küzdöttek, ahogy csak erejükből futotta. A 80. percben sikeresen vezettünk végig egy gyors kontrát, aminek a végén Oldal újabb gólt szerzett, ezzel ismét megszerezte számunka a vezetést. 3:2

Az utolsó percekre drámai csatává vált a találkozó, a játékvezető 5! perc ráadást jelzett, ami 8 percesre nyúlt, közben több hazai és vendég lehetőséggel, de végül további gól már nem született, így egy harcos, remek mérkőzésen megszerezte első győzelmét az idei bajnokságban csapatunk.

Kezdőcsapat:
Mursits – Wild, Nánási, Albert, Farkas – G. Bíró, Sigér – Rétyi, Nyilas, Oldal – Asztalos