13.8 C
2024. március 28. csütörtök

Birkózó sikerek

Az októberi területi bajnokságokat követően Szigetszentmiklóson rendezték meg a 2018. évi diák I-es, majd serdülő szabadfogású diákolimpiai bajnokságokat. A fiatalabb korosztálynak pénteken, 183 birkózó részvételével bonyolították le az év egyik legfontosabb megmérettetését, míg az idősebbek szombaton, 159-en csaptak össze a bajnoki címekért. A Ceglédi VSE TS Integral 17 versenyzője is szőnyegre lépett a megmérettetésen, kilencen pénteken és nyolcan szombaton.

A diák I. korosztályban végül egy bajnoki cím és két bronzérem mellett két ötödik hely jutott Ceglédnek. A Bajnoki címet a 63 kg-ban versenyző Csiszár Márkó szerezte meg, aki négy tus győzelmet követően állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Márkó minden ellenfelét még a mérkőzés elején két vállra fektetett és ezzel ebben az évben az országos bajnokságon és a diákolimpián is mind a két fogásnemben begyűjtötte a bajnoki címeket.