31.6 C
Cegléd
2025. július 5. szombat
spot_img

Jól jön a segítség

Haladtam a Kenderföld utcában az egyik háznál, valaha jó barátomé volt a ház. Az új tulajdonos Szepes Richárd igaz gazda szerint szépen és gusztusosan átalakította a ház belsejét, a tetőre is sor került.

Ami igazán engem megfogott, sok jó ember és rokon együtt összefogtak, mely a képen is látható. Szorgosan mindenki adogatta a cserepet egymás kezébe és fokozatosan a helyére került. A gazdasszonyt megkérdeztem mi fő a bográcsban? Csülökpörkölt, mert a szorgos kezek munkadíja ez lesz. Volt alkalmam a dédi hókiflijét és a mama kalácsát is megkóstolni, ezennel osztályozom a munkájukat, nem egy ötös, hanem tíz ötös, fincsi volt mindkettő.

Kívánom, sokáig süssenek. A társaság pedig sokáig tartson ki egymás mellett. Az életben az a jó, hogy amit kigondolunk, azt végre tudjuk hajtani. A tulajnak kívánom az ez utáni tervei is sikerüljenek.

Józsi bá

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Leszakadt a felsővezeték

Péntek reggel súlyos fennakadással indult a nap a Budapest–Cegléd–Szolnok...

Partifecskék költőhelyét rombolta le

A Pest Vármegyei Főügyészség sajtóközleménye szerint természetkárosítás bűntettének megállapítására...

Ismét sikeres volt a Szuperinfó Pingpong Tábor Cegléden

Június 23–27. között rendezték meg a már hagyománnyá vált...

Kerti tárolás új szinten – a rendezettség és a stílus egyben

Egy jól kialakított kert vagy terasz a pihenés és...

Szováti Árpád kilépett a Lokálpatrióta Klubtól

Szováti Árpád bejelentette, hogy kilép a Ceglédi Lokálpatrióta Klub...