13.4 C
2024. március 28. csütörtök

Kimagasló hétvegi birkózóeredmények

Szeptember utolsó szombatján az ESMTK Kruj Iván Sportcsarnokában került megrendezésre a junior kötöttfogású országos bajnokság. A Ceglédi VSE birkózói 7 fővel képviseltették magukat a bajnokságon, ahol a 10 bajnoki címért léptek szőnyegre a versenyzők. A ceglédiek remekül szerepeltek mivel három aranyérmet is bezsebeltek. 60 kg-ban Török Tamás egy pontozásos és három technikai tussal, 63 kg-ban Kecskeméti Krisztián három technikai tus és egy két vállas győzelemmel, valamint a 77 kg-ban Mohella Flórián egy-egy pontozásos és technikai tust követően a döntőben két vállas tussal szerezték meg a végső győzelmet. Medgyes Viktor három győzelmet követően ugyan csak döntőbe jutott, de ott már nem bírt az idei évi junior Európa-bajnok és világbajnok Takács Istvánnal. Így végül az előkelő második helyen végzett. Kovács Árpád révén a 67 kg-ban egy bronzérem és Tóth Levente révén a 63 kg-ban egy ötödik hely is Ceglédre került. Ezzel a Cegléd a csapatverseny második helyén végzet az ugyancsak három bajnoki címet begyűjtő házigazda ESMTK mögött, megelőzve a harmadik helyezett Budapesti Honvéd csapatát.