3.3 C
2024. április 19. péntek

Európa Kupa nyolcaddöntőben a CEKK

Kialakult a nyolcaddöntő párosítása a női kosárlabda Európa Kupában: a Szekszárd és a Cegléd francia, a DVTK pedig spanyol ellenféllel játszik majd a nyolc közé kerülésért.

Csapatunk története során másodszor jutott az Európa Kupa legjobb 16 csapata közé, miután magabiztos játékkal, végig vezetve legyőztük az Adana Basketbol csapatát is.

A sikerről a klub így számolt be: “Annak tudatában léptünk pályára, hogy a Hatay 5 ponttal legyőzte a Szpartakot, így ha nyerünk, a Szpartak mögött a csoport második helyén végezve továbbjutunk. Egy vereség esetén viszont a Hatay a csoportelső, a Szpartak a második és mi már nem jutunk tovább.

Mariona Oriz az egész mezőny második legjobbja gólpasszokban és harmadik legjobbja labdaszerzésben

A cél tehát adott volt és ennek megfelelően kezdtük a mérkőzést egy 22-8-as negyeddel, majd a folytatásban lépésről lépésre növeltük az előnyünket, minden negyedet 2-2 ponttal nyerve végül 20 pontos különbséggel legyőztük második török ellenfelünket is. A csapat legeredményesebb játékosa Tinara Moore lett, aki 45-ös teljesítményindexet hozott össze, többek között 32 dobott pontjának, 16 leszedett lepattanójának és 4 gólpasszának köszönhetően. Csapatunk ezzel a győzelemmel 2016 után ismét bejutott az Európa Kupa legjobb 16 csapata közé.”

A nemzetközi szövetség a még állva maradt 16 csapatot erősorrend alapján rangsorolta, a legjobb a 16.-kal, a második a 15.-kel – és így tovább – került párba. Ezek alapján az Atomerőmű KSC Szekszárd (4.) a Saint-Amand Hainaut Basket (13.) csapatát kapta, a VBW CEKK Cegléd (10.) pedig a Carolo Basketet (7.). A Diósgyőr (14.) ellenfele a Valencia (3.) lesz.

A korábbi tervekkel ellentétben a nyolcaddöntőket és a negyeddöntőket nem egy, hanem négy buborékban rendezik meg március 16-18-án. A négyes döntőre április 9-11-én kerül sor.

Tinara Moore az egész mezőny harmadik legjobb pontszerzője és második legjobb teljesítmény-index