21.5 C
Cegléd
2025. július 8. kedd
spot_img

Négysávos lesz az út Kecskemétre

A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. oldalán jelent meg a hír arról, kiírták az ajánlati felhívást a Kecskemétet és Nagykőröst összekötő út fejlesztésére.

A NIF az idei évben 60 százalékkal több útfejlesztési közbeszerzés indítását tervezi. Ennek egyik lépéseként a beruházó vállalat az uniós közbeszerzési közlönyben a napokban megjelentette a 441-es számú főút Kecskemét és Nagykőrös közötti szakaszra vonatkozó fejlesztésének ajánlati felhívását. A beruházást többek közt az indokolja, hogy a kecskeméti nagyberuházások – közöttük főleg a Mercedes-gyár – miatt az utóbbi években alaposan megnőtt a Kecskemét és Nagykőrös között ingázók száma.


A kiírás szerint a 441-es főútnak a 445-ös kecskeméti északi elkerülő, illetve a nagykőrösi Téglagyári utca közötti szakaszán a meglévő 2×1 sávos kialakítású burkolatot megerősítik mintegy 7,29 km hosszban. Fontos része a beruházásnak, hogy mintegy 2,79 km hosszban a meglévő 2×1 sávos kialakítású burkolatot 2×2 sávosra bővítik.

Korábbi sajtóhírek szerint a négysávosítás a Katonatelep Nagykőrös felé eső végétől egészen az északi elkerülőig (a Metro áruháznál lévő csomópontig) valósul meg. A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. a hírek szerint eredetileg csak burkolatmegerősítést tervezett a teljes szakaszon, ám aztán a forgalomszámlálási adatok alapján indokoltnak látták továbbgondolni a beruházást. Az útfejlesztéssel párhuzamosan kerékpárutakat is kialakítanak.

További részletek itt…

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Engedélyköteles lehet a klíma elhelyezése

Fontos tudnivaló klímát szereltetőknek: Engedélyköteles lehet a kültéri egység...

Oklevelet kapott a cegléd-bedei polgárőrség

Oklevelet kapott a cegléd-bedei polgárőrség – a város sajnos...

Tűz és torlódás a 441-esen

Jelentős torlódás alakult ki július 7-én délután a 441-es...

Végleg eltűnt a „Köd jelenti” Facebook-oldal

Törölte a Facebook a közel 40 ezres követőtáborral rendelkező...

Erre nincsenek szavak

„Péntek este 8. Erre nincsenek szavak.” – Olvasói fotó...