12.7 C
Cegléd
2024. április 20. szombat
spot_img

Ballagókapu: #kirepülés21

A Szabadság téren készített virágokkal díszített ballagókaput a ceglédi végzős diákok számára a FECSKE (Fiatalok Együttműködése a Ceglédi Sikeres Közösségekért Egyesület), mivel az iskolákban egyelőre nem lehet ballagási ünnepségeket tartani. Az egyesület vezetője Kottes Anikó lapunknak elmondta: a FECSKE önkéntesei a városi önkormányzat és a Kossuth művelődési központ segítségével ezzel szerették volna emlékezetessé tenni a ballagó diákok számára ezt a fontos pillanatot és lehetőséget teremteni az osztályoknak a találkozásra a jövő heti érettségi vizsgák megkezdése előtt…

– Az akció neve „kirepülés21”, ami utal fiókák kirepülésére és rímel az egyesületünk nevére is. A könnyűszerkezetes fémkaput örökzöldekkel és a Korall virágüzlettől kapott virágokkal és szalagokkal díszítettünk fel. Szerettük volna pótolni valamelyest az ilyenkor esedékes iskolai ballagásokat azzal, hogy eljönnek a kapuhoz a diákok és jelképesen átsétálhatnak rajta keresztül a felnőtt életükbe. Akár egész osztályok is találkozhatnak így a szabadban és a fotók  készítése mellett egymásnak sikert kívánhatnak a vizsgákhoz. – mesélte Kottes Anikó, aki azt is elmondta, ha a ceremóniát kép vagy videó formájában megörökítik #kirepülés21 hashtaggel a diákok vagy osztályok, akkor jövő pénteken egy tortát is nyerhetnek a Zöldházak cukrászda felajánlásából.

Kottes Anikót, aki ifjúsági referens is arról is megkérdeztük, hogyan élik meg a fiatalok a járvány okozta korlátozásokat, akár a tanulmányokban, akár a személyes kapcsolatokban, vagy a szimbolikus jelentőségű szalagavató és ballagás elmaradása miatt…

– Sokat beszélgetek a diákokkal, szülőkkel és pedagógusokkal is és nagyon nehezen éli meg ez a korosztály a pandémiával együtt járó korlátozásokat. Hiszen ennek a generációnak már nem a család az elsődleges szocializációs tér, hanem a barátok és a velük való kapcsolat az éltető erő. Azt is tapasztalom azonban, hogy nagyon kreatív generáció ez, amely mindig tud meglepetést okozni és tudják tartani egymással a kapcsolatot online is, videochat-en keresztül. És bár a személyes találkozást nem lehet online pótolni, azért ez is sokat jelent számukra. Személyesen kirándulások, házibulik, kerti partik formájában találkoznak a fiatalok, de kisebb körben, mint korábban. A tanulásban látható a belefáradás. Az, hogy a tanulást és a baráti kapcsolatokat is online kell megélni ez már fárasztó számukra is, de most kell türelmesnek lenni és nem lázadni, kiakadni, hanem egymást szeretettel elviselni, az összetartozást hangsúlyozni. – mondta el Kottes Anikó.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

spot_img

Friss híreink

Ápolókat díjaztak

A Magyar Ápolók Napja kapcsán február 17-én Budapesten a...

Autót rongált és rabolt

A Nagykőrösi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen,...

Nemzetiségi választási konferencia

Sztojka Attila, roma kapcsolatokért felelős kormánybiztos volt a vendége...

“Ceglédé a legbizarrabb EU-pénzes sztori”

Az országos sajtó is felkapta a hírt, miszerint Ceglédé...

Lámpákat lopnak

Márciusban még örömmel jelentette be Klément György önkormányzati képviselő,...