14.5 C
Cegléd
2026. május 16. szombat
spot_img

A Törteli út felújításáért lobbiznak

A 4611 számú Abonyt Törtellel összekötő út felújításának szükségességéről tárgyalt Pető Zsolt, Abony város polgármestere Godó Tiborral, Törtel község polgármesterével. A településvezetők megállapodtak abban, hogy közös levélben fordulnak a közútkezelőhöz, melyben ismételten kérik az Abony-Törtel közti út burkolatának teljes körű felújítását.

Abony város mikrotérségben elfoglalt központi elhelyezkedése miatt kiemelten fontos a szomszédos települések közúti kapcsolódása, ezen belül a megfelelően járható utak biztosítása. Az elmúlt években több országos közút is megújult, melynek köszönhetően javult városunk elérése, azonban vannak még fejlesztésre szoruló útszakaszok. Ezek közül az egyik a 4611 számú Abonyt Törtellel összekötő út, melynek egyes szakaszai kritikus állapotban vannak. A rossz útminőség a közlekedési nehézségek mellett baleset- és kárveszélyt okozhat az utazóknak, illetve a járműveknek.

Pető Zsolt polgármester: „Abony számára fontos, hogy a környező településekről érkezők könnyen elérhessék a nálunk lévő szolgáltatásokat, vállalkozásokat, munkahelyeket. Szeretnénk felhívni a figyelmet a Törteli út felújításának szükségességére, gazdasági és közlekedésbiztonsági indokoltságára. A közútkezelő az elmúlt időszakban is partnerségben dolgozott településünkkel, ezért bízunk az útfelújítás közeljövőbeni megvalósításában. E mellett egyeztetéseket kezdünk a Tószegi út és a Szolnoki út (Pest megyei szakaszának) felújítása érdekében is az ebben illetékesekkel.”

Forrás: Abony.hu

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Lefejelte a biztonsági őrt a szurkoló

Vádat emelt az ügyészség azzal a karcagi férfival szemben,...

Elhunyt Mészáros István, az abonyi vendéglős

Abony város ikonikus alakjától Pető Zsolt polgármester búcsúzott megrendült...

Kisiklott egy KISS motorvonat

Csütörtök hajnalban kisiklott egy emeletes KISS motorvonat a budapesti...

A „Ceglédi Református Nagytemplomtól New Yorkig”

Május 9-én került sor immáron a negyedik alkalommal, hogy...

Négy érem az országos bajnokságról

Szombaton rendezték meg Dunakeszin az U13-as kötöttfogású országos bajnokságot,...