6.7 C
2024. március 29. péntek

Magabiztos győzelem Egerben

Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a második játékrész első perceiben a hazaiak háromgólos vezetésre tettek szert. Az egriek ebben az időszakban jól, eredményesen használták ki a vendégek hibáit. Az igazi fordulat a 40. perc tájékán következett be, amikortól a Cegléd védekezése feljavult, a vendéglátók egyre nehezebben jutottak gólhelyzetbe, amikor pedig az sikerült nekik, a kapuban Lengyel több alkalommal is bravúros védéssel mentette meg kapuját a góltól. A megszerzett labdákkal pedig következhettek a lerohanó támadások és a gólok, melyben Varga, Pocsai és Lepsényi jártak az élen.
Eger – Ceglédi KKSE 23-31 (11-12)
Cegléd: Erdélyi, Lengyel (kapusok), Varga 4, Tóth N. 1, Dengi 1, Hódi 2, Benke 3, Lepsényi 6, Gyuris 2, Pocsai 9, Benedek, Bíró 3, Kupcsik, Molnár

A remek győzelemről a szakosztályvezető Borsos Gergő által küldött SMS-ben értesültem: „A második félidő 10. percében még Az Eger vezetett 16-13-ra. Ezután összeállt a védekezésünk és „szétvertük” az Egert! Lengyel és Varga szenzációs volt”  – szólt az üzenet.
A találkozó történéseit az edző Kökény István így értékelte: „a holtidényben négy új játékossal is erősítettek vendéglátóink, így komoly erőpróbára számítottunk. A várakozásunkban nem is tévedtünk, a második félidő közepéig még háromesélyes volt az összecsapás. Ettől kezdve az egyre jobb védekezéssel – és a kapus Lengyel védéseivel –  viszont többször is alkalom nyílt a gyors ellentámadásokra, a hosszú indításokra, melyekkel előbb ledolgoztuk a hátrányt, majd átvettük a vezetést is. Végül nyolc góllal nyertünk. magabiztos sikert arattunk.”

A forduló további eredményei: Dabas – Nyíregyháza 38-25, Gyöngyös II. – Csömör 32-29, Balmazújváros – Balassagyarmat 30-21, Hajdúnánás – Törökszentmiklós 26-31, Békés – Hajdúböszörmény 23-26/! , Ózd – Mizse 29-25

Az élmezőny állása a 15. forduló után:
1.      Ceglédi KKSE               15           14     1       –              477-379           29
2.      Dabas                             15           12     –        3             453-396           24
3.      Békés                             15           11     1       3             430-392           23
4.      Törökszentmiklós           15           11     –        4             451-381           22
5.      Balassagyarmat              15             9     3       3             474-447           21

Szombaton a Dabas együttese látogat Ceglédre. A bajnoki cím sorsát talán döntően befolyásoló rangadó 18 órakor kezdődik a városi sportcsarnokban
Az ifjúságiak mérkőzésén a kilenc gólos előnyt szerező ceglédiek javára  már az első félidőben eldőlt a két bajnoki pont sorsa.
Eger – Ceglédi KKSE 16-35 (9-18)
Legjobb góldobók: Matócsi 10, Reznák 6, Bányai és Vígh 5-5