spot_img

Ötödik forduló eredményei

ALSÓHÁZ                                                     FELSŐHÁZ
Jazz Cafe – Showder Club 4-3                         Pákó – Ön-Ért 2-2
Kedvencek – Bercelona 1-1                             Mirror Fashion-Autó Kelly Keverton 1-3
Revans – Zsaru Bróker 6-3                              Alfa – CFE 9-2
Dort Grund – Hungária Ép. 7-5                        Piszkos Fred – Pákozdi Hús  0-4
Evés közben jön meg az étvágy, tartja a közmondás. A Jazz Cafe csapata zsinórban a harmadik mérkőzését nyerte meg és ezzel az alsóházban átvette a tabella vezetését. A Showder Club ismét bizonyította, hogy irányító és gólfelelős játékosa, Velkey Balázs nélkül nem tudnak nyerni.
A Kedvencek – Bercelona mérkőzésen a küzdelem dominált, nem a játék. Helyenként küzdősportra emlékeztető jeleneteket láthattunk a pályán, amelyekből a Kedvencek mutattak be többet. Kevés gólos mérkőzésen, igazságos 1-1 arányú döntetlen született.
A Revans csapata a mérkőzés megkezdését követően nyolc percig melegített a pályán, ez idő alatt a Zsaru Bróker megszerezte a vezetést. Amikor elérték az üzemi hőfokot beindult a gólfelelősük, Bozsó Norbert is és négy góljával „helyre tette” a mérkőzést. Sok helyzet, sok pontatlanság jellemezte az egész mérkőzést, amelynek végeredménye 6-3 lett a Revans javára.
Sok gólos, fordulatos mérkőzésen a félidőben még a Hungária Értékpapír csapata vezetett 3-2-re, de a Viniczai Tibor, Viniczai Viktor (apa-fia) páros ötször mattolta a Hungária védelmét és megfordították a mérkőzést. A küzdelem végén a Dort Grund örülhetett a 7-5 arányú győzelemnek.
Az Ön-Ért végig lendületesen játszott, de a Pákó jól szervezett védelme labdaszerzést követően kétszer lekontrázta őket és sokáig vezetett 2-0 arányban. De ezt a fegyelmezett védekezést nem tudták végig produkálni és az Ön-Ért jól hajrázva kiegyenlített. Igazságos 2-2 arányú döntetlen a vége.
A forduló egyik rangadóján a presztízs mellett a dobogóért folytatott versenyfutás is látszott a csapatok elszántságán. Az Autó Kelly Keverton ragadta magához az irányítást és jobb helyzet kihasználásának, valamint a nagyszerű kapus teljesítményt produkáló Nagy Péternek köszönhetően 3-1 arányban legyőzték a nagy rivális Mirror Fashion csapatát.
A CFE csapata továbbra sem találja helyét a felsőházban, öt mérkőzésből öt vereség. Az Alfa viszont a csapatot sújtó sérülés hullám ellenére tartja magát és magabiztosan nyert 9-2 arányban. Ezzel a győzelmével feljött a felsőház negyedik helyére és akár a dobogót is elérheti még.
A forduló másik rangadóján a Piszkos Fred és csapata próbálta meg a címvédő veretlenségének megszakítását. A Pákozdi Hús teljes csapattal, a mérkőzés fontosságának megfelelő elszántsággal játszva nem sok esélyt adott ellenfelének és nyert 4-0 arányban. A mérkőzést összegezve elmondható, hogy a Piszkos Fred játékosai nem tették próbára ellenfelük kapusát, egyetlen lövést sem kellett védenie Dencsik Györgynek.