Cegléd
2024. március 29. péntek
spot_img

Magabiztos győzelem a rangadón

A találkozó első két gólját Bíró Balázs révén a hazaiak szerezték, akik a vezetést a későbbiekben nem is adták ki a kezükből, sőt, egyenlő is csak egyszer volt, kezdéskor, 0-0-nál. A 60 perc során a vendégek erejéből csupán az állás kozmetikázására futotta, a Cegléd magabiztosan tartotta előnyét, ami általában 4-5, sőt hat gólos is volt. A kapuban Lengyel ott folytatta, ahol Egerben abbahagyta, vagyis több alkalommal bravúrral mentette meg kapuját a góltól. Általában jól működött a hatos falas, kellően agresszív védekezés, a támadásban pedig Bíró irányításával – aki góljai mellett gólpasszaival is kitűnt – több látványos, remekbe szabott gólt is dobtak a játékosok. Főleg Lepsényi jeleskedett a gólgyártásban, de Gyuris is dicséretet érdemel a lelkes védekező és támadó játéka miatt.
Régen voltak kézilabda mérkőzésen olyan sokan, mint ezen a rangadón. A látottak alapján a csapat rászolgált az érdeklődésre.

– Felkészültünk vetélytársunkból, gondolom, ők is belőlünk. A dabasiak a cilinderből mégis elő tudtak húzni néhány meglepőt, amire mi nem, vagy csak rövid idő elteltével, nehezen találtuk meg az ellenszert. Nagy csatára volt kilátás, ami nem is történt másként, a vendégek egy pillanatra sem adták fel a küzdelmet. A szünetben is a folyamatos koncentrálásra hívtam fel a fiúk figyelmét. Összességében kiegyensúlyozottabban, jobban játszottunk ellenfelünknél, rászolgáltunk a két bajnoki pontra, amivel egyúttal a bajnoki tabellán hét pontra növeltük előnyünket a minket üldözők előtt – értékelt a mérkőzés után az edző Kökény István.
Borsos Gergő (szakosztályvezető) érthetően örült a sikernek, a veretlenség megőrzésének, mert mint mondta, sportszerűen és jól játszó Dabast sikerült legyőzni.
„ A Dabas legyőzésével újabb lépést tettünk a bajnoki cím megszerzésére. Ötletesen, jó játékkal,  remek kapusteljesítménnyel, végig vezetve hoztuk a „kötelezőt”.”

A következő fordulóban, március 03-án, szombaton, a nagy rivális Békés otthonába utazik a Ceglédi KK SE.
Ez úton szeretnénk tájékoztatni minden kedves szurkolónkat, hogy a mérkőzésre 45fős szurkolói buszt indítunk!
Az útra a 20/923-4812-es telefonszámon lehet jelentkezni, a szurkolói csoport vezetőjénél, Zila Péternél.

Ceglédi KKSE  – Dabas 31-28 (16-12)
Cegléd: Erdélyi, Lengyel (kapusok), Pocsai 5, Tóth N. 4, Dengi,  Bíró 6, Lepsényi 9, Varga 3, , Hódi 1, Gyuris 3, Benke, Benedek, Molnár, Mészáros

A forduló további eredményei: Nyíregyháza – Békés 22-21, Csömör – Mizse 21-26, Hajdúböszörmény – Gyöngyös II.30-29, Balassagyarmat – Hajdúnánás 41-30, Ózd – Balmazújváros 20-28, Törökszentmiklós – Eger 23-22

6. Balmazújváros 16   9 1 6 461-411 19

Az ifjúságiak találkozóján az első félidőben még a ceglédiek vezettek, de végül vesztettek.
Ceglédi KKSE – Dabas 24-26 (15-14)
Góllövők: Tóth G. 7, Román és Dávid 5-5, Bányai 4, Matócsi, Juhász és Vígh 1-1