A tél végére erősen megviselt pázsit többféle feladatot is ad nekünk tavasszal, hogy újra teljes pompájában zöldelljen. Készüljünk fel eszközeink karbantartásával, a műtrágya és a fűmag beszerzésével az alábbi főbb feladatokra:
Öntözés: ha e fenti munkálatokkal végeztünk, ez a legfontosabb az elkövetkezendő időszakban. A rendszeresen öntözött gyep friss zöld marad és kevésbé gyomosodik.Nyáron akár reggel és este is indítsuk be a szórót.
Nyírás: tavasszal kéthetente, nyáron akár hetente vágjuk a füvet. Igazán fűnyírás után szép a gyep és a gyerekek, kutyusok is imádnak a frissen nyírt pázsiton játszani.
Endre -Cegléd: – Az idén szeretnék a családomnak saját termesztésű szamócával kedveskedni. Milyen fajtát és hogyan telepítsek?
A szamóca ültetvény életkorát 1-3 évre tervezzük, ezért nagyon fontos a terület gondos előkészítése. A szamóca víz- és tápanyagigényes növény, tehát gondoskodni kell a rendszeres tápanyagellátásról. A talaj előkészítése során a talajba keverjünk érett, vagy komposztált marhatrágyát, de létezik speciális szamóca műtrágya is. A talaj előkészítése után az ágyások helyét fedjük le agroszövettel, ami megakadályozza a talaj kiszáradását, gyomosodását és a termés szennyeződését is. Március végétől nyár végéig ültethető a tápkockás növény. Optimális tőtávolság 30 cm, sortávolság 70cm, de választhatjuk az ikersoros telepítést is. Érdemes hagymával vegyes kultúrában telepíteni, mert a hagyma távol tartja a szamóca atkákat. Ha egész nyáron szeretnétek csemegézni, válaszd a Cerafine folytontermő fajtát. Ennek hátránya viszont, hogy apró szemű a gyümölcse. Ha a korai Honey fajtát ülteted, egész májusban igazán nagy termésű és mézédes gyümölcsöd lesz. A mi családunk is imádja ezt a gyümölcsöt. Amit nem tudunk frissen elfogyasztani, beteszem a fagyasztószekrénybe. Télen elővéve már nem olyan szép látvány, de az íze és a vitamintartalma ugyanolyan mint frissen.