13.2 C
Cegléd
2025. április 21. hétfő
spot_img

Ceglédi néptáncosok és zenészek Székelyföld szívében

Ezután ismét a táncosok következtek, szatmári verbunkot, lassú és friss csárdást adtak elő. A sikeres fellépések, szoros programrend mellett azért maradt idő barátozásra is, az előző évben megismert észak-mezőségi Almavirág néptánc csoporttól a harmadik nap végén már nehezebb volt az elválás. Ők áprilisban jártak városunkban és most visszavárják a ceglédi táncosokat. A Vackor felkészítő tanára Csipkó Magdolna énektanárnő,a ceglédi ifjú táncosokat Tóth Péter Lászlóné Zsuzsa néni nevelgeti.

Cegléd város önkormányzata az utazást szponzorálta, a Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola pedig a tánchoz illő ruhákról, csizmákról gondoskodott. Ezúton is szeretné a csoport megköszönni az önzetlen segítséget.

Megállásra ezután sem gondolnak, helyi megkeresések, környékbeli fellépések várnak rájuk, folyamatosan tanulnak újabb koreográfiákat, táncokat. Reméljük, támogatókra is fognak találni, hogy a táncokhoz a külső megjelenés is méltó legyen. Megérdemlik ezek az értékes fiatalok, akikben tovább él a hagyománytisztelet, hazaszeretet, barátság, önzetlenség. Sok sikert kívánunk nekik!

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Bántalmazott macska a futókörnél

Van, amikor egy kellemesnek ígérkező délutáni séta nem megnyugvást,...

Bővül a kalandpark

Idén a szezonkezdet előtt többféle új, izgalmas élményelemmel bővül...

Hogyan válasszuk ki a megfelelő blokknyomtatót?

A modern üzleti világban a gyors és pontos tranzakciók...

A szürkehályog leggyakoribb típusai

A szürkehályog az egyik legelterjedtebb szembetegség, amely világszerte emberek...

Okos kutyák az iskolában

2025. április 11-én a Török János Református Oktatási Központban...