Levélben felkerestük a ceglédi állomás vezetőjét, Balogh Árpádot, hogy megkérdezzük miért nem. Válaszlevelében a MÁV kommunikációs igazgatósága az olvasói levél kérdéseire is válaszolt: “Kérdésére válaszolva: a MÁV által szervezett mostani önkéntes takarítási akció 90 vasútállomást érintett, köztük kisebb és nagyobb állomásokat, megállóhelyeket. Cegléd állomás (ahogy több száz másik állomás sem) most nem szerepelt a listán, az a következő ilyen akcióinkban fog szerepelni.
A hagyományos értelemben vett, napi jellegű takarításokat a vasúttársaság folyamatosan végzi utasforgalmi területein, a mostani akció ezen felüli tevékenységet, így például egyebek közt padok festését, szemetesek festését, zöld területek rendezését tartalmazta. A mintegy 90 helyszínen közel 400 vasutas tevékenykedett, köztük forgalmisták, gépészek, irodai dolgozók, logisztikusok stb., akik alapvetően nem ilyen tevékenységet végeznek, ám ezzel szemmel láthatóan, „terepen” is tenni kívánnak szolgáltatásaink fejlesztéséért.
Az olvasói levél kapcsán tájékoztatjuk, hogy intézkedtünk a jelzett ceglédi üzemi terület rendbe tételéről. A levélben szereplő, biztonsággal kapcsolatos kijelentések kapcsán tájékoztatjuk, hogy a vasúttársaság maximálisan felügyel a vonatok biztonságos közlekedtetésére. Mindamellett a levélíró állomásfőnököt érintő megjegyzései kapcsán szeretnénk jelezni, hogy az állomásfőnök kifejezés forgalmi szakterületi munkakört jelöl, az állomásfőnök a vonatforgalom lebonyolításának irányítását végzi. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy az állomási területeknek nincs gazdája, az utasfogalmi és üzemi területek takarítása, rendbe tétele meghatározott szakághoz tartozik.”
(Az alsó fotó illusztráció, forrása: Népszabadság)