9.4 C
2024. március 29. péntek

Tornát nyert Lengyelországban a Cegléd

A gdynia-i nemzetközi torna utolsó játéknapját rendezték pénteken. A Cegléd 70-61-re legyőzte a Novoszibirszk gárdáját és ezzel megnyerte a tornát.

Remekül kezdte utolsó mérkőzését is a CEKK Gdyniában. Nem telt el 4 perc és már 10-4-re vezettek Cziczás László tanítványai a Novoszibirszk ellen. Az első szakasz végén pedig 19-13 állt az eredményjelzőn. A második negyedben már a 13 pontot is elérte a különbség és a félidőben 40-32-es állást rögzíthettünk.

A harmadik negyed kiválóan indult magyar szempontból, a játékrész közepén már 54-36-ra vezetett a CEKK. A folytatásban ugyan felzárkózott az orosz gárda, de a záró szakasznak így is 56-44-ről vágtak neki a csapatok. A negyedik etap elején 10 egység alá jött fel a Novoszibirszk, de a folytatásban gyorsan visszaállt a különbség. A Cegléd a 18 pontos Maja Skoric vezérletével magabiztos győzelmet aratott.

Takáts László polgármester is elkísérte a csapatot Gdynia városába, ahol gazdasági egyeztetést is folytatott a városvezetéssel egy esetleges jövőbeli kapcsolat reményében
Takáts László polgármester is elkísérte a csapatot a lengyelországi tornára

A Cegléd ezzel a győzelmével megnyerte a tornát. Az esti eredményhirdetés alkalmával a magyar csapat legjobb játékosának a szervezők Nagy-Bujdosó Nórát választották. A torna MVP-je pedig szintén a Cegléd keretéből került ki, Maja Skoric lett.