Cegléd
2024. április 19. péntek
spot_img

Női kosár NB I: Bujdosó 34 pontja is kevés volt a PEAC otthonában

A PEAC-Pécs hosszabbításban győzte le a Ceglédet a női kosárlabda NB I szerdai rangadóján. A mérkőzés legeredményesebbje a vendégeknél játszó Bujdosó Nóra volt 34 ponttal. A hazaiaktól Szanja Mandics dobta a legtöbb pontot, 24-et.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

PEAC-PÉCS-VBW CEKK CEGLÉD 87-76 (17-14, 14-23, 22-13, 19-22, 15-4) – h. u.

Pécs, 300 néző. V: Pálla, Győrffy, Kovács N.
PÉCS: MANDICS 24/9, KUSTER 21, RAKSÁNYI 18, JUHÁSZ D. 8, Siksniute 2. Csere: FŰRÉSZ 5/3, Zele 7/3, Szücs L., Licskai 2. Edző: Borisz Maljkovics

CEGLÉD: MEDGYESSY 10, KÁNYÁSI 9/3, Skorics 8, NAGY-BUJDOSÓ 34/24, Kobolák. Csere: KATONA 9/9, Serbán 4, Ruttner 2. Edző: Cziczás László

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-6. 6. p.: 12-8. 13. p.: 25-19. 17. p.: 27-29. 24. p.: 39-39. 27. p.: 45-42. 33. p.: 55-57. 37. p.: 64-67. 43. p.: 74-74

Kipontozódott: Katona (39. p.)

MESTERMÉRLEG

Borisz Maljkovics: – A Cegléd az alacsony szerkezete miatt nagyon kellemetlen ellenfél, ráadásul rendkívül jó százalékkal dobnak kintről. Az elején nem zártunk ki a palánkok alatt a lepattanóknál, viszont a hosszabbításban feljavult a dobóformánk.

Cziczás László: – Egy pillanatra úgy nézett ki, meg tudjuk nyerni a találkozót, köszönhetően Nagy-Bujdosó Nóra extra teljesítménynek. Másfél perccel a rendes játékidő vége előtt, hatpontos vezetésnél azonban fegyelmezetlenek voltunk, a hosszabbításban pedig szárnyakat kapott a Pécs.

Forrás: nso.hu