25.4 C
Cegléd
2025. július 6. vasárnap
spot_img

Keserves környezetben sínylődtek a kutyák

A Nagykőrösi Járási Ügyészség állatkínzás vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki visszataszító körülmények között tartotta a kutyáit egy Nagykőrös környéki tanyán.

A bűnügy vádlottja, egy férfi Nagykőrös környékén, Kocséron megszerzett egy tanyát. 2010 folyamán elhatározta, hogy ott jövedelem kiegészítésként kutyákat tenyészt és értékesít. A vádlottnak 2017 októberében öt kutyája volt. A kutyákat disznóólakból átalakított, igen szűk helyen tartotta, három kutya tartós sötétségben volt. A férfi a kutyákat nem oltatta be.
2017 őszétől nem járt ki rendszeresen a tanyára. A kutyák élelmezéséről, vizéről nem gondoskodott, az állatok lesoványodtak. A kenneleket nem takarította.

2017 októberében az arra járók észlelték, hogy kennelekben étlen-szomjan kutyák vannak, ezért bejelentést tettek a Ceglédi Állatmenhelynél. Az állatmenhely és a rendőrség képviselői, valamint az állatorvos a tanyára érve azt tapasztalták, hogy az állatok ápolatlanok, bolhásak, férgesek, kiszáradtak. A kutyákat a Ceglédi Állatmenhelyre szállították.
A Nagykőrösi Járási Ügyészség állatkínzás vétsége miatt emelt vádat a férfival szemben, akinek bűnösségéről a Nagykőrösi Járásbíróság fog dönteni.

(Sajtóközlemény alapján.)

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Végleg eltűnt a „Köd jelenti” Facebook-oldal

Törölte a Facebook a közel 40 ezres követőtáborral rendelkező...

Erre nincsenek szavak

„Péntek este 8. Erre nincsenek szavak.” – Olvasói fotó...

Leszakadt a felsővezeték

Péntek reggel súlyos fennakadással indult a nap a Budapest–Cegléd–Szolnok...

Partifecskék költőhelyét rombolta le

A Pest Vármegyei Főügyészség sajtóközleménye szerint természetkárosítás bűntettének megállapítására...

Ismét sikeres volt a Szuperinfó Pingpong Tábor Cegléden

Június 23–27. között rendezték meg a már hagyománnyá vált...