12.5 C
2024. április 19. péntek

Megszerezte első győzelmét a CEKK

A Cegléd az UNI Győrt verte meg az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság 5. fordulóban.

Hiába kezdett jól a Győr Cegléden, majd állt a nagyszünetben 31-31 az eredményjelzőn, a harmadik negyedben dobott mindössze 7 pont megpecsételte a vendégek sorsát. A Győr az utolsó felvonásban ugyan 25 pontig jutott, a Cegléd jól beosztotta a korábban megszerzett előnyét és a végén 65-63-ra megnyerte a találkozót.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, 5. FORDULÓ

VBW CEKK CEGLÉD-CMB CARGO UNI GYŐR 65-63 (11-16, 20-15, 15-7, 19-25)
Cegléd, 300 néző. V: Kapitány, Tóth Cs., Horváth Cs.
CEGLÉD: SWANIER 22/6, Révész B. 7/3, GORJANÁCZ 7, DONGUE 12, Hamilton-Carter. Csere: Kobolák 5/3, Popovics 9/5, Király, Böröndy 3/3. Edző: Peter Jankovic

GYŐR: BROWN 23/3, Raksányi, TÖRÖK 14/3, Szpanu 12, GRAY 14. Csere: Varga Zs., Nagy D., Czank, Krnjics, Baffy, Laklóth, Szabó P. Edző: Sandro Orlando

Az eredmény alakulása. 2. p.: 2-2. 6.p: 6-4. 7.p: 8-8. 9.p: 11-16 12. p.: 15-18. 15. p.: 21-23. 18. p.: 28-26. 21. p.: 36-31. 25. p.: 41-31. 27. p.: 41-35. 30. p: 46-38. 32. p: 52-43. 35. p: 57-49. 38. p: 59-55.

MESTERMÉRLEG
Peter Jankovic: – Nagyon boldog vagyok, végre más eredménnyel zártunk, mint a korábbi hazai meccseken. A kezdetektől megküzdöttünk minden egyes labdáért. Eddig mindig gondunk volt a második félidő elején, de most ez a periódusunk volt a legjobb.
Sandro Orlando: -Elismerésem a Ceglédnek, játékosai a szívükből játszottak. Nekünk meg kell oldanunk, hogy gyorsabban regenerálódjunk. Néhány napon belül a második szoros mérkőzésünk volt, de most nem játszottuk a játékunkat, és napjaink kosárlabdájában csak tehetségből játszva nem lehet nyerni.

Forrás: nso.hu
Fotó: Kobolák Cintia/facebook