8.9 C
2024. április 26. péntek

CEKK vereség Valenciában

Kikapott a Spanyolországban vendégeskedő Cegléd: a Valencia magabiztosan nyert 93-49-re.

A Cegléd öt percig tartotta a lépést a Valenciával, 9-8-as vezetése után a hazai csapat zsinórban 14 pontot gyártott, és onnantól gyakorlatilag már csak a különbség volt kérdéses – a Magyarországon 26-tal nyerő Valencia ezúttal 44 pontot vert magyar ellenfelére.

A Valencia még százszázalékos, a Cegléd egy győzelemmel és három vereséggel áll.

G-CSOPORT

VALENCIA BASKET CLUB SAD (spanyol)-VBW CEKK CEGLÉD 93-49 (24-13, 27-18, 18-11, 24-7)
Valencia. Vezette: Teixeira (portugál), Unsworth (brit), Dahra (francia)
VALENCIA: GÓMEZ 3/3, Casas 11/3, PINA TOLOSA 12/12, TIRERA 10, Abalde Díaz 4. Csere: Romero 9/9, Lizarazu Herrera 3, Raman 2, Reisingerová 15/3, Brown 10, Garí Gilabert 9/3, Cotano De Juan 5. Edző: Rubén José Burgos López
CEGLÉD: Swanier 7/3, Gorjanácz 9/3, BREZINOVÁ 16/9, Szirony, Higgins 14. Csere: Böröndy D. 3, Révész L., Filipowicz V., Viszmeg. Edző: Gabriel Carrasco
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4-5. 9. p.: 22-9. 12. p.: 24-17. 15. p.: 31-20. 19. p.: 51-26. 24. p.: 60-31. 26. p.: 62-38. 33. p.: 75-42. 36. p.: 82-45. 37. p.: 85-47

MESTERMÉRLEG

Gabriel Carrasco: – Temérdek problémával érkeztünk Spanyolországba, a szerdai edzésen ráadásul Kobolák Cintia bal lába is megsérült, így ő sem léphetett pályára. Sokat kivett belőlünk a DVTK elleni bravúros bajnoki győzelem, három tizennyolc éven aluli játékost is be kellett vetnem ezen a napon, rövid volt a kispadunk a riváliséhoz képest. Kiadtuk magunkból a maximumot, de ez nem lehetett elég az Európa-kupa egyik legerősebb csapatával szemben.