24.9 C
Cegléd
2025. június 30. hétfő
spot_img

Olimpia esélyes Ungvári Attila

Nem kezdődött jól a magyar judosok számára a csingtaói World Judo Masters, a nyitónapon, csütörtökön mindhárom indulónk elveszítette az első mérkőzését.

A World Masters második napja már egy fokkal jobban alakult számukra, hiszen Ungvári Attila és Gercsák Szabina is sikerrel vette az első akadályt. Attila számára ráadásul ez a győzelem már a legjobb tizenhat közé jutást jelentette, így a német Resseltől elszenvedett vereség ellenére 288 pontot írnak a neve mellé az olimpiai kvalifikációs ranglistán. Számításaink szerint így Ungvári Attila tokiói indulást érő helyen zárja az esztendőt, megnyitva a lehetőséget még egy magyar judós előtt, hogy a kontinentális szabadkártyával kijuthasson az olimpiára!

Az olimpiai kvalifikációs sorozat erre az esztendőre véget ért, de rövid szünet után, január 23-án az izraeli Grand Prix-viadallal újra elkezdődik a pontokért zajló – egyre élesebb – küzdelem. A mieink – számításaink szerint – hét kvótával fordulnak rá a hajrára: Tóth Krisztián, Karakas Hedvig, Csernoviczki Éva, Pupp Réka, Ungvári Attila, Cirjenics Miklós és – kontinentális szabadkártyával – Szabó Frigyes (73 kg, UTE) várhatja befutó helyen a tokiói kvalifikációs utolsó szakaszát. (Forrás: cegled.hu)

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Kerti tárolás új szinten – a rendezettség és a stílus egyben

Egy jól kialakított kert vagy terasz a pihenés és...

Szováti Árpád kilépett a Lokálpatrióta Klubtól

Szováti Árpád bejelentette, hogy kilép a Ceglédi Lokálpatrióta Klub...

Elmarad a tűzijáték

Idén elmarad a tűzijáték augusztus 20-án - erről a...

Cegléden nyit új éttermet a hazai McDonald’s

2025. június 30. – Újabb város kerül fel a...

Ezüst érmek az Európa-bajnokságon

Július 25-28. között rendezték az U15-ös korosztály Európa-bajnokságát az...