9.3 C
2024. április 23. kedd

Diákolimpiai sikerek

Október 22-én pénteken került megrendezésre a serdülő kötöttfogású diákolimpia országos döntője a tatabányai Földi Imre Sportcsarnokban. 139-en mérlegelték a bajnokságra, köztük 7 ceglédi birkózóval. A ceglédiek végül 4 érmet és egy pontszerző 5. helyezést szereztek meg. A bajnoki címet Józsa Attila a 62 kg-ban szerezte meg, aki négy győzelmet követően állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.

***

Szombaton a lányok következtek, akik diák I – II. és serdülő korosztályokban küzdöttek a bajnoki címekért Kiskunfélegyházán.  A ceglédiek 6 fővel képviseltették magukat és mindannyian a helyezettek között végeztek. Öten a dobogóra is fel állhattak a bajnokság végén. A ceglédiek végül két bajnoki cím mellett két ezüst és két bronzérmet is megszereztek, valamint egy ötödik helyezést is. A bajnoki címeket a diák I korosztályban Molnár Vivien az 58 kg-ban és Józsa Kinga a 62 kg-ban hódította el.

A versenyen Lőrincz Tamás olimpiai bajnok is tiszteletét tette, és az eredményhirdetésnél átadta a díjakat a helyezetteknek, ami nagy élmény volt a lányok számára.,