18.1 C
2024. március 28. csütörtök

3. helyezés az országos bajnokságon

Utánpótlás Országos Asztalitenisz Bajnokság (U11,13,15) Mohács 04.14-16.

A legkisebb U11-es korosztályban már csütörtökön elkezdték a mérkőzéseket. Az “érdekes” sorsolás miatt a főtáblán 4-között kiemelve Zsigmond Simon már egy győzelemmel a 4 közé került, majd a későbbi győztestől kapott ki.
Az U13-ban mindhárom fiú a selejtező csoport meccseket megnyerték, Petrik Sebestyén utolsó meccsén nagyot hajrázott és döntő játszma 5:8-ról fordított.
A 32-es főtáblán két játékosunk is döntő játszmában nyert. Telek Kristóf Bükki ellenfelét búcsúztatta,míg Zsigmond Simon az U11 2. helyezett debreceni Tokaji Ádámot 0:2 ről verte meg. Simi utána szegedi Kókai Szabolcsot 3:0 ra múlta felül és itt is a későbbi győztestől kapott ki. Kristóf színvonalas meccsen maradt alul a versenyt 3. helyén záró Fegyver Zsomborral szemben.

Eredmények
Fiú U11: 3. hely Zsigmond Simon
U13: 8 közé jutott Zsigmond Simon
16 közé került Telek Kristóf és 32 között volt Petrik sebestyén

A szombat zárónapon serdülő párosban a lányok 0:2 ről fordítottak egy hazai alakulat ellen a 8 közé jutásért és 16:14-re nyertek a döntő játszmában!
Dorka egyéniben is nagyot fordított szintén Mohácsi ellenféllel szemben 0:2 , 8:10 ről a 16 közé.Sajnos 8 közé 3:1 arányban alul maradt fiatal pécsi játékossal szemben.Unghváry András magabiztosan feljutott a 32-es főtáblára ahol Lovas Csongor ellen nagyon szoros játszmákban kapott ki.A játék alapján az eredmény lehetett volna fordítva is.

Páros: U13, 8 között volt Zsigmond Simon-Kókai Szabolcs(ATSK Szeged)
Vegyespáros: U15 8 közé került Csór Laura-Szabó Lénárd (Soltvadkert)
Pénteken az újonc párosokkal majd délután a serdülő vegyespárossal. folytatódott az OB. Itt két párosunk is 8 közé került.

Páros:U15, 8 közé jutott Ungureán Dorka- Csór Laura
egyéni:U15 16 között volt Ungureán Dorka, 32-es főtáblára került Csór Laura,Unghváry András.