9.4 C
2024. március 29. péntek

Hagyomány és csúcsdöntés

A korábbi népszerű 24 órás futásoknak köszönhetően, hagyomány lett az eseményből. Minden évszakban megrendezésre kerül a futást is népszerűsítő nap a budai úti futópályánál.
A tavaszi 24-est 2023. március 3-4-én tartotta meg a Cegléd Oroszlánjai Futóklub és a hozzájuk csatalakozó sportot kedvelők. Az előzetes regisztrációhoz kötött eseményen ismételten szép számban vettek részt. A cél továbbra is, hogy az esemény teljes időtartama alatt folyamatosan tartózkodjon aktív futó a pályán, valamint a korábbi téli csúcs megdöntése volt. Mindkettő teljesült, hiszen a jó hangulat biztosítva volt és a kegyes időjárásnak köszönhetően közel 595 KM-t hoztak össze a résztvevők! Hogyan tovább? Természetesen nyáron 600km fölé menni!
Addig sem kell várni, hiszen a pálya nyitva, köszönhetően az azt övező fasori munkákért, ismét biztonságos és szép világos helyen lehet gyalogolni, kocogni, futni. Verseny nélkül sem maradunk, ne feledjük 2023. május 27-én 2. Ceglédfürdő Futófesztivál a tónál. Hartyáni Ákos